plasma-nm - en to ar translation catalogue (29 entries)

[ctx: @label:textbox password label for private key password]
en: Private Key Password:
ar: كلمة سر المفتاح الخاص:

[ctx: @label:textbox password label for smartcard pin]
en: PIN:
ar: الرمز:

[ctx: @label:textbox password label for EAP password]
en: Password:
ar: كلمة السر:

[ctx: @label:textbox error message while saving configuration]
en: Configuration uses ssh-agent for authentication, but no ssh-agent found running.
ar: يستخدم ضبط وكيل ssh للاستيثاق، ولكن لم يعثر على وكيل ssh قيد التشغيل.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StrongswanAuth) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StrongswanProp)
en: Strong Swan VPN
ar: سترونج سوان VPN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ar: كلمة السر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Gateway
ar: البوّابة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
ar: البوّابة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Certificate:
ar: الشّهادة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_1)
en: Identity:
ar: الهويّة:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
ar: الاستيثاق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Certificate/private key
ar: الشهادة/المفتاح الخاص

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Certificate/ssh-agent
ar: الشهادة/وكيل ssh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Smartcard
ar: البطاقة الذكية

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: EAP
ar: ميفاق الاستيثاق الموسع EAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private key:
ar: المفتاح الخاص:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
ar: كلمة سر المفتاح الخاص:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PIN:
ar: الرمز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Username:
ar: اسم المستخدم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User Password:
ar: كلمة سر المستخدم:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
ar: خيارات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, innerIP)
en: Request an inner IP address
ar: اطلب عنوان IP الداخلي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, udpEncap)
en: Enforce UDP encapsulation
ar: افرض تغليف UDP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipComp)
en: Use IP compression
ar: استخدام ضغط ميفاق الإنترنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, proposal)
en: Enable Custom Cipher Proposals
ar: مكّن مقترحات المُعمِّي المخصصة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: IKE:
ar: تبادل مفاتيح الإنترنت (IKE):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: A list of proposals for IKE separated by ";"
ar: قائمة بالمقترحات الخاصة بـ IKE مفصولة بـ ”;“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: ESP:
ar: تغليف حمولة الأمان ESP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: A list of proposals for ESP separated by ";"
ar: قائمة بالمقترحات الخاصة بـ ESP مفصولة بـ ”;“
