plasma-nm - en to ar translation catalogue (26 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomGatewayPort)
en: Use custom gateway port:
ar: استخدام منفذ بوابة مخصص:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomTunnelMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
ar: استخدم وحدة النقل القصوى المخصصة للنفق (MTU):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_extraSshOptions)
en: Extra SSH options:
ar: خيارات اس اس اتش الإضافية:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteDeviceNumber)
en: Remote device number:
ar: رقم الجهاز البعيد:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useTapDevice)
en: Use a TAP device
ar: استخدم جهاز TAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteUsername)
en: Remote username
ar: اسم المستخدم البعيد

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_doNotReplaceDefaultRoute)
en: Do not replace default route
ar: هل تريد استبدال الطريق المبدئي؟

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SshAuth)
en: SSH VPN
ar: شبكة خاصة مبدئية اس اس اتش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ar: كلمة السر:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
ar: عامّ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_gateway)
en: Gateway:
ar: البوّابة:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network Settings
ar: إعدادات الشّبكة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIpv6)
en: Remote IP Address:
ar: عنوان الانترنت IP البعيد:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIpv6)
en: Local IP Address:
ar: عنوان الانترنت IP المحلي:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmask)
en: Netmask:
ar: قناع الشّبكة:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: IPv6 Network Settings
ar: إعدادات الشّبكة IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useIpv6)
en: Use IPv6
ar: استخدم IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmaskIpv6)
en: Prefix:
ar: البادئة:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Authentication
ar: الاستيثاق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
ar: كلمة السر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_sshKeyFile)
en: SSH Key File:
ar: ملف مفتاح اس اس اتس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_authType)
en: Type:
ar: النوع:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: SSH Agent
ar: وكيل اس اس اتش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Password
ar: كلمة السّر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Key authentication
ar: استيثاق المفتاح

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
ar: متقدّم…
