plasma-nm - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Invalid input.
ar: إدخال غير صحيح

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
ar: معلومات الاتصال لـ "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
ar: معدلات النقل

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
ar: متّصل، ↓%1/ث، ↑ %2/ث

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
ar: تفاصيل الاتصال

[ctx: @title:group]
en: Wired Network Connections
ar: اتّصالات الشّبكة السلكية

en: No wired connection available.
ar: لا يوجد اتّصال سلكي.

en: Add New Connection
ar: أضف اتصالاً جديداً

en: Save
ar: احفظ

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
ar: إعدادات عنوان الإنترنت

en: Method
ar: الطريقة

en: Automatic
ar: آليّ

en: Manual
ar: يدويّ

en: IP Address
ar: عنوان IP

en: Gateway
ar: البوّابة

en: Network prefix length
ar: طول بادئة الشبكة

en: DNS
ar: خادم أسماء النطاقات
