plasma-mobile - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Invalid input.
ar: إدخال غير صحيح

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
ar: معلومات الاتصال لـ "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
ar: معدلات النقل

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
ar: متصل، ↓ %1/ث, ↑ %2/ث

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
ar: تفاصيل الاتصال

[ctx: @title:group]
en: Share
ar: شارك

en: Share Wi-Fi via QR Code
ar: شارك الواي فاي برمز الاستجابة السريعة

en: Wi-Fi QR Code
ar: الاستجابة السريعة لواي فاي

en: Edit
ar: حرّر

en: Wi-Fi
ar: واي فاي

en: More
ar: المزيد

[ctx: @title:group]
en: Saved Networks
ar: الشبكات المحفوظة

en: Available Networks
ar: الشبكات المتوفّرة

en: Add Custom Connection
ar: أضف اتّصالًا مخصصًا

en: Wi-Fi Settings
ar: إعدادات واي فاي

en: Notifications for connection changes
ar: إشعارات عند تغيير الاتصال

en: Add New Connection
ar: أضف اتصالاً جديداً

en: Save
ar: احفظ

[ctx: @title:group]
en: General
ar: عامّ

en: Hidden Network
ar: شبكة مخفية

[ctx: @title:group]
en: Security
ar: الأمن

en: Security type
ar: نوع الأمن

en: None
ar: لا شيء

en: WEP Key
ar: مفتاح WEP

en: Dynamic WEP
ar: WEP حركي

en: WPA/WPA2 Personal
ar: ‏WPA/WPA2 شخصي

en: WPA/WPA2 Enterprise
ar: ‏WPA/WPA2 للمؤسسات

en: WPA3 Personal
ar: ‏WPA/WPA2 شخصي

en: WPA3 Enterprise
ar: ‏WPA3 للمؤسسات

en: Password
ar: كلمة السر

en: Authentication:
ar: الاستيثاق:

en: Tunneled TLS
ar: ‏TLS عبر نفق

en: Protected EAP
ar: ‏EAP محمي

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
ar: إعدادات عنوان الإنترنت

en: Method
ar: الطريقة

en: Automatic
ar: آليّ

en: Manual
ar: يدويّ

en: IP Address
ar: عنوان IP

en: Gateway
ar: البوّابة

en: Network prefix length
ar: طول بادئة الشبكة

en: DNS
ar: خادم أسماء النطاقات

en: Password…
ar: كلمة السر...
