plasma-nm - en to ast translation catalogue (44 entries)

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
ast: Direición

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
ast: Pasera

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
ast: Prefixu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Authentication:
ast: Autenticación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text
en: Password:
ast: Contraseña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Identity:
ast: Identidá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Domain:
ast: Dominiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, privateKeyLabel)
en: Private key:
ast: Clave privada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Private key password:
ast: Contraseña de la clave privada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Anonymous identity:
ast: Identidá anónima:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 0
ast: Versión 0

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 1
ast: Versión 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Yes
ast: Sí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: No
ast: Non

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPrivacy)
en: Privacy:
ast: Privacidá:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, compressionGroup)
en: Compression
ast: Compresión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Service:
ast: Serviciu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel)
en: Channel:
ast: Canal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Visibility:
ast: Visibilidá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Security:
ast: Seguranza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Key:
ast: Clave:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepAuth)
en: Shared Key
ast: Clave compartida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabel)
en: Speed:
ast: Velocidá:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, speed)
en: 2.5 Gb/s
ast: 2,5 Gb/s

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interface
ast: Interfaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicKeyLabel)
en: Public key:
ast: Clave pública:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, presharedKeyLabel)
en: Preshared key:
ast: Clave precompartida:

en: Modem (%1)
ast: Módem (%1)

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
ast: Error: l'estáu ye inválidu

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
ast: Puntu d'accesu

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: One minute ago | %1 minutes ago
ast[0]: Hai 1 minutu
ast[1]: Hai %1 minutos

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: One hour ago | %1 hours ago
ast[0]: Hai 1 hora
ast[1]: Hai %1 hores

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Yesterday
ast: Ayeri

[ctx: @item:intable shortcut for Not Available]
en: N/A
ast: N/D

en: Connection speed
ast: Velocidá de la conexón

en: MAC Address
ast: Direición MAC

en: Access Point (SSID)
ast: Puntu d'accesu (SSID)

en: Signal Strength
ast: Intensidá de la señal

en: Connection Speed
ast: Velocidá de la conexón

en: Frequency
ast: Frecuencia

en: Operator
ast: Operadora

en: Signal Quality
ast: Calidá de la señal

en: Name
ast: Nome

en: Type
ast: Tipu
