plasma-nm - en to az translation catalogue (116 entries)

en: Only 'dun' and 'nap' services are supported.
az: Yalnız "dun" və ya "nap" xidmətləri dəstəklənir.

en: Network authentication
az: Şəbəkəyə giriş doğrulaması

en: You need to log into this network
az: Bu şəbəkəyə daxil olmanız lazımdır

en: Log in
az: Giriş

en: Limited Connectivity
az: Məhdud şəbəkə bağlantısı

en: This device appears to be connected to a network but is unable to reach the Internet.
az: Bu cihaz şəbəkəyə qoşulmuş kimi görünür, lakin internetə giriş yoxdur.

[ctx: Text in GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: Error unlocking modem: %1
az: Modemin kilidinin açılması xətası: %1

[ctx: Title for GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: PIN/PUK unlock error
az: PİN/PUK kilidini açma xərtası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigFailedReason]
en: The device could not be configured
az: Bu cihaz ayarlana bilməz

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigUnavailableReason]
en: IP configuration was unavailable
az: İP ayarlanması mümkün deyil

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigExpiredReason]
en: IP configuration expired
az: İP ayarlanması vaxtı bitdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NoSecretsReason]
en: No secrets were provided
az: Şifrə göstərilməyib

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantDisconnectReason]
en: Authorization supplicant disconnected
az: Avtorizasiya tələb edənlə əlaqə kəsildi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantConfigFailedReason]
en: Authorization supplicant's configuration failed
az: Avtorizasiya tələb edənin ayarlanması baş tutmadı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantFailedReason]
en: Authorization supplicant failed
az: Avtorizasiya tələb etmədə xəta

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantTimeoutReason]
en: Authorization supplicant timed out
az: Avtorizasiya tələb etmə vaxtı bitdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppStartFailedReason]
en: PPP failed to start
az: PPP başlatmaq alınmadı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppDisconnectReason]
en: PPP disconnected
az: PPP əlaqəsi kəsildi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppFailedReason]
en: PPP failed
az: PPP xətası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpStartFailedReason]
en: DHCP failed to start
az: DHCP başladıla bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpErrorReason]
en: A DHCP error occurred
az: DHCP xətası baş verdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpFailedReason]
en: DHCP failed
az: DHCP xətası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedStartFailedReason]
en: The shared service failed to start
az: Paylaşım xidməti başladıla bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedFailedReason]
en: The shared service failed
az: Paylaşım xidməti xətası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpStartFailedReason]
en: The auto IP service failed to start
az: Avtomatik İP xidməti başladıla bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpErrorReason]
en: The auto IP service reported an error
az: Avtomatik İP xidməti xəta, olduğunu bildirdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpFailedReason]
en: The auto IP service failed
az: Avtomatik İP xidməti xətası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemBusyReason]
en: The modem is busy
az: Modem məşğuldur

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoDialToneReason]
en: The modem has no dial tone
az: Modemin yığım tonu yoxdur

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoCarrierReason]
en: The modem shows no carrier
az: modem daşıyıcının olmadığını bildirir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialTimeoutReason]
en: The modem dial timed out
az: Modemin gözləmə vaxtı bitdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialFailedReason]
en: The modem dial failed
az: Modem bağlantısı xətası

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemInitFailedReason]
en: The modem could not be initialized
az: Modem işə salına bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmApnSelectFailedReason]
en: The GSM APN could not be selected
az: GSM giriş nöqtəsi seçilə bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmNotSearchingReason]
en: The GSM modem is not searching
az: GSM modem axtarış etmir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationDeniedReason]
en: GSM network registration was denied
az: GSM modemin qeydiyyatı ləğv edildi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationTimeoutReason]
en: GSM network registration timed out
az: GSM şəbəkəsinin qeydiyyatı ləğv edidldi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationFailedReason]
en: GSM registration failed
az: GSM qeydiyyatında xəta

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmPinCheckFailedReason]
en: The GSM PIN check failed
az: GSM PİN kodu yoxlanıla bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to FirmwareMissingReason]
en: Device firmware is missing
az: Cihazda proqram təminatı çatışmır

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DeviceRemovedReason]
en: The device was removed
az: Cihaz silinib

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SleepingReason]
en: The networking system is now sleeping
az: Şəbəkə sistemi yuxu vəziyyətindədəir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConnectionRemovedReason]
en: The connection was removed
az: Bağlantı silinib

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to CarrierReason]
en: The cable was disconnected
az: Kabel əlqəsi kəsildi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNotFoundReason]
en: The modem could not be found
az: Modemi tapmaq mümkün olmadı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to BluetoothFailedReason]
en: The bluetooth connection failed or timed out
az: Bluetooth bağlantısı alınmadı və ya vaxtı bitdi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimNotInserted]
en: GSM Modem's SIM Card not inserted
az: GSM modemə SİM kart daxil edilməyib

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPinRequired]
en: GSM Modem's SIM Pin required
az: GSM modem SİM kartı PİN kod tələb edir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPukRequired]
en: GSM Modem's SIM Puk required
az: GSM modem SİM kartı PUK kod tələb edir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimWrong]
en: GSM Modem's SIM wrong
az: GSM modemdəki SİM kart düzgün deyil

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to InfiniBandMode]
en: InfiniBand device does not support connected mode
az: InfiniBand cihazı bağlantı rejimini dəstəkkləmir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DependencyFailed]
en: A dependency of the connection failed
az: Asılılıqlar səbəbindən bağlantı alınmadı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to Br2684Failed]
en: Problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
az: ADSL körpüsü (RFC 2684) üzərindən Ethernet verilişi problemi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemManagerUnavailable]
en: ModemManager not running
az: ModemManager başladılmadı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SecondaryConnectionFailed]
en: A secondary connection of the base connection failed
az: Baza bağlantısının ikinci bir əlaqəsi uğursuz oldu

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DcbFcoeFailed]
en: DCB or FCoE setup failed
az: DCB və ya FCoE ilə bağlantı uğursuz oldu

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to TeamdControlFailed]
en: teamd control failed
az: teamd ayarlana bilmədi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemFailed]
en: Modem failed or no longer available
az: Modem sıradan çıxıb və ya mövcud deyil

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemAvailable]
en: Modem now ready and available
az: Modem əlçatandır və işə hazırdır

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SimPinIncorrect]
en: The SIM PIN was incorrect
az: SİM kart PİN kodu səhvdir

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NewActivation]
en: A new connection activation was enqueued
az: Yeni bağlantının işə salınması planlaşdırıldı

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentChanged]
en: The device's parent changed
az: Ana cihaz dəyişdirildi

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentManagedChanged]
en: The device parent's management changed
az: Ana cihazın idarəedilmə parametrləri dəyişdirildi

en: Connection '%1' activated.
az: "%1" bağlantısı işə salındı.

en: Connection '%1' deactivated.
az: "%1" bağlantısı kəsildi.

en: VPN connection '%1' activated.
az: "%1" VPN bağlantısı işə salındı.

en: VPN connection '%1' failed to activate.
az: "%1" VPN bağlantısı işə salına bilmədi.

en: VPN connection '%1' deactivated.
az: "%1" VPN bağlantısı kəsildi.

en: VPN connection '%1' was deactivated because the device it was using was disconnected.
az: "%1" VPN bağlantısı qeyri-aktiv edildi çünki onu istifadə edən cihazın bağlantısısı kəsildi.

en: The service providing the VPN connection '%1' was stopped.
az: "%1" VPN bağlantısını təmin edən server dayandırıldı.

en: The IP config of the VPN connection '%1', was invalid.
az: "%1" VPN bağlantısının İP ayarları yalnışdır.

en: The connection attempt to the VPN service timed out.
az: VPN xidmətinə bağlantıya cəhdin vaxtı bitdi.

en: A timeout occurred while starting the service providing the VPN connection '%1'.
az: "%1" VPN təmin edən xidmətin işə salınması müddəti başa çatdı

en: Starting the service providing the VPN connection '%1' failed.
az: "%1" VPN bağlantısı təminatı xidmətini başlatmaq uğursuz oldu.

en: Necessary secrets for the VPN connection '%1' were not provided.
az: "%1" VPN bağlantısı vacib olan şifrələrlə təmin olunmayıb.

en: Authentication to the VPN server failed.
az: VPN xidmətinə giriş doğrulaması uğursuz oldu.

en: The connection was deleted.
az: Bağlantı silindi.

en: No Network Connection
az: Şəbəkə Bağlantısı yoxdur

en: You are no longer connected to a network.
az: Siz artıq şəbəkəyə qoşulmamısınız.

en: Authenticate %1
az: %1 doğrulaması

[ctx: @info:status 'secrets' means the authentication needed for a VPN]
en: No secrets were requested
az: Təhlükəsiz qoşulmalar üçün məlumat tələb olunmayıb

en: Incorrect password for the connection "%1". Please try again.
az: "%1" bağlantısı üçün şifrə yalnışdır. Yenidən cəhd edin

en: Enter the password for the connection "%1":
az: "%1" bağlantısı üçün şifrə daxil edin:

en: %1 password dialog
az: %1 üçün şifrə daxil edilməsi

[ctx: @info:status]
en: VPN settings are missing
az: VPN ayarları yoxdur

en: Provide the secrets for the VPN connection "%1":
az: "%1" VPN bağlantısı üçün şifrə daxil edin:

en: VPN secrets (%1) dialog
az: "%1" VPN bağlantısı üçün şifrə daxil edilməsi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasswordDialog)
en: Password dialog
az: Şifrə daxil edilməsi dialoqu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPass)
en: Password:
az: Şifrə:

en: Service provider PUK
az: PUK kod operatoru

en: Network PUK
az: Şəbəkə PUK kodu

en: Corporate PUK
az: Korportiv PUK kod

en: PH-FSIM PUK
az: PH-FSIM PUK kodu

en: Network Subset PUK
az: Alt şəbəkə PUK kodu

en: %1 unlock required
az: %1 kilidinin açılması tələb olunur

en: %1 Unlock Required
az: %1 kilidinin açılması tələb olunur

en: The mobile broadband device '%1' requires a %2 code before it can be used.
az: "%1" mobil şəbəkəsi cihazı istifadə olunmazdan əvvəl "%2" kodu tələb edir.

en: %1 code:
az: %1 kodu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pinLabel)
en: New PIN code:
az: Yeni PİN kod:

en: Re-enter new PIN code:
az: Yeni PİN kodu yenidən daxil edin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPass)
en: Show PIN/PUK code
az: PİN/PUK kodu göstərmək

en: Service provider PIN
az: PİN kod operatoru

en: Network PIN
az: Şəbəkə PİN kodu

en: Corporate PIN
az: Korporativ PİN kod

en: PH-FSIM PIN
az: PH-FSIM PIN kodu

en: Network Subset PIN
az: Alt şəbəkə PİN kodu

en: Show PIN code
az: PİN kodu göstərmək

en: PIN code too short. It should be at least 4 digits.
az: PİN kod çox qısadır. O minimum 4 rəqəmdən ibarət olmalıdır.

en: The two PIN codes do not match
az: PİN kodları oxşar deyil

en: PUK code too short. It should be 8 digits.
az: PUK kod çox qısadır. O minimum 8 rəqəmdən ibarət olmalıdır.

en: Unknown Error
az: Naməlum Xəta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PinWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title)
en: SIM PIN unlock required
az: SİM kartın kiliddən çıxarılması üçün PİN kod tələb olunur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: The mobile broadband device '%1' requires a SIM PIN code before it can be used.
az: "%1" mobil şəbəkəsi cihazı istifadə olunmazdan əvvəl SİM kartın PİN kodunu tələb edir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pukLabel)
en: PUK code:
az: PUK kod

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pin2Label)
en: Re-enter PIN code:
az: PİN kodu yenidən daxil edin:

en: Authentication to %1 failed. Wrong password?
az: %1 doğrulaması alınmadı. Şifrə səhvdir?
