plasma-nm - en to bg translation catalogue (132 entries)

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
bg: NetworkManager няма поддръжка за OpenVPN

en: Error saving file %1: %2
bg: Грешка при запазване на файла %1: %2

en: Error copying certificate to %1: %2
bg: Грешка при копирането на сертификата в %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
bg: Шлюз:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
bg: Отдалечени шлюзове, с незадължителен порт и протокол (напр. Ovpn.corp.com:1234:tcp). 
    Можете да посочите множество хостове за редундантност (използвайте запетаи или интервали като разделители).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnectionType)
en: Connection type:
bg: Вид на връзката:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Select an authentication mode.
bg: Изберете режим за удостоверяване.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Certificates (TLS)
bg: Сертификати (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Static Key
bg: Статичен ключ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password
bg: Парола

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password with Certificates (TLS)
bg: Парола със сертификати (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: CA Certificate:
bg: CA сертификат:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509CaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, passCaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCaFile)
en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
bg: Файл на сертифициращ орган (CA) във формат .pem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: User Certificate:
bg: Потребителски сертификат:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Cert) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCert)
en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
bg: Подписан сертификат на местен peer във формат .pem (подписан от CA на CA сертификат).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Private Key:
bg: Частен ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Key) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassKey)
en: Local peer's private key in .pem format.
bg: Частният ключ на локален peer във формат .pem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key Password:
bg: Парола за частен ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509KeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassKeyPassword)
en: Password for private key.
bg: Парола за частен ключ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Static Key:
bg: Статичен ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pskSharedKey)
en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
bg: Предварително споделен файл за режим на криптиране на статичен ключ (без TLS).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key Direction:
bg: Посока на ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
bg: Посока за режим на криптиране на статичен ключ (без TLS).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
bg: Ако се използва посока на ключа, тя трябва да е противоположна на тази, използвана в VPN peer.

[ctx: No "Key Direction"]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Local IP Address:
bg: Локален IP адрес:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskLocalIp)
en: IP address of the remote VPN endpoint.
bg: IP адрес на отдалечената VPN крайна точка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Remote IP Address:
bg: Отдалечен IP адрес:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskRemoteIp)
en: IP address of the local VPN endpoint.
bg: IP адрес на локалната VPN крайна точка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
bg: Ако се използва посока на ключа, тя трябва да е противоположна на тази, използвана за VPN peer. Например, ако peer използва "1", тази връзка трябва да използва "0". Ако не сте сигурни, каква стойност да използвате, свържете се със системния администратор.

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Username:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, passUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, x509PassUsername)
en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
bg: Потребителското име е предадено на OpenVPN при поискване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, passPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassPassword)
en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
bg: Паролата се предава на OpenVPN при поискване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
bg: Разширени…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomPort)
en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
bg: Номер на TCP/UDP порт за peer. (Стойност по подразбиране, когато няма порт за шлюз).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomPort)
en: Use custom gateway port:
bg: Използване на персонализиран порт за шлюз:

[ctx: like in use Automatic configuration]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomPort) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbMtu) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Automatic
bg: Автоматично

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomReneg)
en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
bg: Предоговаряне на ключа на канала за данни след посочения брой секунди.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg)
en: Use custom renegotiation interval:
bg: Използване на персонализиран интервал за предоговаряне:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCompression) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Use compression.
bg: Използване на компресия.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCompression)
en: Use compression
bg: Използване на компресия

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: No
bg: Не

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Adaptive
bg: Адаптивен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Automatic
bg: Автоматично

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use TCP for communicating with remote host.
bg: Използване на TCP за комуникация с отдалечен хост.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use a TCP connection
bg: Използване на TCP връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
bg: Изрично зададен тип виртуално устройство (TUN/TAP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType)
en: Set virtual device type:
bg: Задаване на тип виртуално устройство:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
bg: Използване на персонализирано име за виртуално устройство TUN/TAP (вместо "tun " по подразбиране или "tap ").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName)
en: Set virtual device name:
bg: Задаване на име на виртуално устройство:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMtu) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMtu)
en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
bg: Взимане на MTU на устройството TUN, за да бъде зададена стойност и извличане на връзката MTU от него.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
bg: Използване на единица за максимално предаване на тунела (MTU):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
bg: Активиране на вътрешната фрагментация на дейтаграми с този максимален размер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize)
en: Use custom UDP fragment size:
bg: Използване на персонализиран размер на UDP фрагмент:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
bg: Ограничете максималния размер на сегмента на TCP на тунела.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
bg: Ограничаване на максималния размер на сегмента на TCP (MSS)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
bg: Рандомизиране на реда на списъка на шлюзовете (отдалечен) като вид основно натоварване - 
    изравнителна мярка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize remote hosts
bg: Рандомизиране на отдалечени хостове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
bg: Изграждане на tun връзка, способна да препраща IPv6 трафик.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: IPv6 tun link
bg: IPv6 tun връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPingInterval) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbPingInterval)
en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
bg: Ping на отдалечен адрес през контролния канал TCP/UDP, ако не са изпратени пакети за поне n секунди.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPingInterval)
en: Specify ping interval:
bg: Посочване на интервала за ping:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbSpecifyExitRestartPing)
en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
bg: Излизане или рестартиране след n секунди, без получаване на ping или друг пакет.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing)
en: Specify exit or restart ping:
bg: Посочване на изход или рестартиране на ping:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-exit
bg: ping-изход

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-restart
bg: ping-рестартиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
bg: Позволяване на отдалечен peer да промени своя IP адрес и/или номер на порт в ситуации като,  
    DHCP (това е по подразбиране, ако --remote не се използва). - float, когато е посочено с --remote 
    позволява сесия на OpenVPN първоначално да се свърже с peer на известен адрес, 
    обаче ако пакетите пристигат от нов адрес и преминават всички удостоверяващи тестове, 
    новия адрес ще поеме контрола върху сесията. Това е полезно, когато сте свързвани 
    към peer, който съдържа динамичен адрес, като dial-in или DHCP клиент. 
    
    
    По същество --float казва на OpenVPN да приема удостоверени пакети от всеки адрес, 
    не само адреса, посочен в опцията --remote.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Accept authenticated packets from any address (Float)
bg: Приемане на удостоверени пакети от всеки адрес (Float)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMaxRoutes)
en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
bg: Посочване на максималния брой маршрути, които сървърът има право да посочва.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes)
en: Specify max routes:
bg: Посочване на максимални маршрути:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securityTab)
en: Security
bg: Сигурност

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboCipher)
en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
bg: Шифроване на пакети с алгоритъм за шифроване. По подразбиране е BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining режим).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Cipher:
bg: Шифър:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboCipher)
en: Obtaining available ciphers…
bg: Получаване на налични шифри…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomCipherKey)
en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
bg: Задаване на размер на ключа на шифъра на персонализирана стойност. Ако не е посочено, по подразбиране е специфичен размер на шифър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey)
en: Use custom size of cipher key:
bg: Използване на персонализиран размер на ключ за шифър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboHmac)
en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
bg: Удостоверяване на пакетите с HMAC, използвайки алгоритъм за извличане на съобщения. По подразбиране SHA1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: HMAC Authentication:
bg: HMAC удостоверяване:

[ctx: like in use Default configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: like in None setting selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tlsTab)
en: TLS Settings
bg: Настройки на TLS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblCertCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
bg: Проверяване на идентификацията на сертификата на сървъра. 
    
    Когато е активирана, връзката ще успее само, ако сертификатът на сървъра съвпада 
    с някои очаквани свойства. 
    Съвпадението може да се отнася или за целия предмет на сертификата (всички полета), 
    или просто Общото име (поле CN).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCertCheck)
en: Server Certificate Check:
bg: Проверка на сертификата на сървъра:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Don't verify certificate identification
bg: Без проверяване на идентификацията на сертификата

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify whole subject exactly
bg: Проверяване на цялата тема точно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name exactly
bg: Проверяване на името точно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name by prefix
bg: Проверяване на името чрез префикс

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
bg: Проверка на обекта частично (legacy режим, не се препоръчва)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbSubjectMatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
bg: Предмет или общо име за проверка на информацията за сертификата на сървъра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbSubjectMatch)
en: Subject Match:
bg: Съвпадение на темата:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
bg: Свързване само със сървъри, чийто сертификат съответства на дадената тема.Пример: /CN=myvpn.company.com

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
bg: Изискване за сертификат на пиър, подписан с изрично използване на ключ и  
    разширено използване на ключове въз основа на правилата на RFC3280 TLS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls)
en: Verify peer (server) certificate usage signature
bg: Проверяване на подпис за използване на сертификат за peer (сървър)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRemoteCertTls)
en: Remote peer certificate TLS type:
bg: Тип TLS на отдалечен peer сертификат:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Server
bg: Сървър

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Client
bg: Клиент

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
bg: Изискване за peer сертификат е подписан с изричен nsCertType обозначаване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNsCertType)
en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
bg: Проверяване на обозначението на peer (сървър) nsCertType

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNsCertType)
en: Remote peer certificate nsCert designation:
bg: Сертификат за отдалечен peer nsCert обозначение:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useExtraTlsAuth)
en: Add an additional layer of HMAC authentication.
bg: Добавяне на допълнителен слой HMAC удостоверяване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mode:
bg: Режим:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kurlTlsAuthKey)
en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
bg: Добавяне на допълнителен слой HMAC удостоверяване върху контрола на TLS канал 
    за защита срещу DoS атаки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Key File:
bg: Ключов файл:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboDirection)
en: Direction parameter for static key mode.
bg: Параметър на посока за режим на статичен ключ.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Server (0)
bg: Сървър (0)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Client (1)
bg: Клиент (1)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxyTab)
en: Proxies
bg: Проксита

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Proxy type: HTTP or SOCKS
bg: Тип прокси: HTTP или SOCKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Proxy Type:
bg: Тип прокси:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Not Required
bg: Не се изисква

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbProxyType)
en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
bg: Изберете тази опция, ако вашата организация изисква използването на прокси сървър за достъп до Интернет.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, proxyServerAddress)
en: Connect to remote host through a proxy with this address.
bg: Свързване с отдалечен хост чрез прокси с този адрес.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server Address:
bg: Адрес на сървъра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbProxyPort)
en: Connect to remote host through a proxy with this port.
bg: Свързване с отдалечен хост чрез прокси с този порт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyUsername)
en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
bg: HTTP/SOCKS прокси потребителско име, предавано на OpenVPN при поискване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Proxy Username:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyPassword)
en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
bg: HTTP/SOCKS прокси парола, предадена на OpenVPN, при поискване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Proxy Password:
bg: Прокси парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
bg: Повторно опитване без прекъсване при прокси грешки. Това симулира нулиране на SIGUSR1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely when errors occur
bg: Повторно опитване без прекъсване при възникване на грешки

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
bg: Разширени свойства на OpenVPN

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
bg: Търсенето на шифър OpenVPN е неуспешно

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
bg: Не са намерени OpenVPN шифри

en: Key Password:
bg: Парола за частен ключ:

en: authenticator
bg: удостоверител

en: code
bg: код

en: one-time password
bg: еднократна парола
