plasma-nm - en to bg translation catalogue (83 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
bg: Шлюз:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
bg: L2TP сървър IP или име.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
bg: Тип удостоверяване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
bg: Изберете режим за удостоверяване.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
bg: Парола

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
bg: Сертификати (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Задайте името, използвано за удостоверяване на локалната система към peer до &lt; име &gt ;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Паролата се предава на PPPD при поискване.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
bg: NT домейн:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Добавете името на домейна &lt; домейн &gt; в локалния хост за целите на удостоверяване</p><p>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
bg: CA сертификат:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Файл на удостоверителния орган (CA) в .pem, .der, .crt,.cer или .p12 формати.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
bg: Потребителски сертификат:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Сертификат във формати .pem, .der, .crt, .cer или .p12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
bg: Частен ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Частен ключ във формати .pem, .der, .key, .pk8 или .p12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
bg: Парола за частен ключ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Парола за частен ключ или PKCS #12 сертификат.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEphemeralSourcePort)
en: Do not use UDP port 1701 for L2TP source port even if it is free.
    An ephemeral (random) high port number will be used instead.
    
    May be required to allow multiple L2TP clients behind the same NAT.
bg: Да не се използва UDP порт 1701 за L2TP изходен порт, дори ако е свободен.Вместо това да се използва временен (случаен) висок номер на порт.Може да се наложи да разрешите няколко L2TP клиента зад един и същ NAT.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEphemeralSourcePort)
en: Use L2TP ephemeral source port
bg: Използване на временен изходен порт L2TP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
bg: Настройки на IPsec…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
bg: PPP настройки…

en: User Password:
bg: Потребителска парола:

en: User Certificate Password:
bg: Парола за потребителски сертификат:

en: Machine Certificate Password:
bg: Парола за машинен сертификат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
bg: Предварително споделен ключ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
bg: Активиране IPsec тунела към L2TP хост

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
bg: Удостоверяване на машината

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
bg: Вид:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
bg: Предварително споделен ключ (PSK)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Тайната на предварително споделен ключ (PSK).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
bg: Сертификат за машина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Сертификат във формати .pem, .der или .p12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
bg: Допълнителни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
bg: Алгоритми фаза1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
bg: Алгоритми фаза2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Незадължително. Списък с предложения за ESP - Quick Mode. Форматът е "enc-integ,enc-integ,…”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Колко дълго трябва да продължи каналът за въвеждане на връзка преди предоговаряне.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
bg: Фаза1 Продължителност:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Незадължително. Списък с предложения за IKE - Main Mode. Форматът е "enc-integ-group,enc-integ-group,…”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
bg: Фаза2 Продължителност:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Колко време трябва да продължи конкретен случай на връзка (набор от ключове за шифроване / удостоверяване за потребителски пакети), от успешното договаряне до изтичането.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>По избор. Как трябва да бъде идентифициран IPSEC сървърът за удостоверяване. Понякога наричан  Peer ID или  Gateway ID, или известен още като rightid в Strongswan, Libreswan, Openswan и FreeS/Wan. Вижте документацията на Strongswan или Libreswan за синтаксис на leftid/rightid и анализ на идентичността</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> IPComp компресира сурови IP пакети, преди да ги получи криптиран. Това спестява известна честотна лента, но използва повече процесорна мощ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
bg: Използване на IP компресия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIKEv2)
en: Use IKEv2 key exchange
bg: Използване на обмен на ключове IKEv2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Деактивиране на перфектно препращане секретност. Активирайте тази опция само, ако сървърът не поддържа PFS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
bg: Деактивиране на  PFS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p> Някои защитни стени блокират трафика на ESP. Прилагане на UDP капсулиране, дори ако не се открие NAT ситуация, може да помогне в такива случаи.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
bg: Прилагане на UDP капсулиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
bg: Отдалечено ID:

en: L2TP IPsec Options
bg: L2TP IPsec Опции

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
bg: Идентификация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
bg: Позволяване на следните методи за удостоверяване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
bg: Разрешаване/деактивиране на методи за удостоверяване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
bg: Компресия

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
bg: Позволяване/деактивиране компресиране BSD-Compress.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
bg: Разрешаване на BSD компресия

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
bg: Разрешаване/деактивиране на дефлация на компресията.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
bg: Разрешаване на дефлация компресия

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
bg: Разрешаване/деактивиране на компресирането на TCP/IP заглавия в стил Van Jacobson и в двете посоки 
    изпращане и получаване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
bg: Разрешаване на компресиране на заглавката на TCP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
bg: Разрешаване на преговорите за компресиране на полето на протокола както при получаване, така и при 
     предаване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
bg: Използване на договаряне за компресия на поле за протокол

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
bg: Използване на компресия на адрес/контрол в двете посоки (изпращане и получаване).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
bg: Използване на компресия на Address/Control

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
bg: Ехо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
bg: Изпратете LCP ехо-заявки, за да разберете дали peer е активен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
bg: Изпращане на PPP ехо пакети

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
bg: Други настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbMRRU) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMRRU)
en: Try to negotiate a PPP Multilink on a single connection.
bg: Опит за договаряне на PPP Multilink на една връзка.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
bg: Забележка: MPPE криптирането е достъпно само с методи за удостоверяване MSCHAP. За да 
    активирате тази отметка, изберете един или повече методи за MSCHAP удостоверяване: 
    MSCHAP или MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
bg: Използване на MPPE криптиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
bg: Крипто:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
bg: Изискване на използването на MPPE, с 40/128-битово криптиране или всички.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
bg: Всякакви

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 128 bit
bg: 128 бита

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 40 bit
bg: 40 бита

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
bg: Позволяване на MPPE да използва stateful режим. Въпреки това първо ще се опитва stateless режим.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
bg: Използване на stateful криптиране

en: L2TP PPP Options
bg: L2TP PPP Опции
