openconnect - en to bs translation catalogue (22 entries)

en: Check failed for certificate from VPN server "%1".
    Reason: %2
    Accept it anyway?
bs: Neuspjela provjera za certifikat s VPN servera "%1".
    Razlog: %2
    Ipak prihvati?

en: Connection attempt was unsuccessful.
bs: Pokušaj spajanja je bio neuspješan.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpenconnectAuth)
en: OpenConnect VPN Authentication
bs: OpenConnect VPN autentifikacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: VPN Host
bs: VPN domaćin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
bs: Poveži se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoconnect)
en: Automatically start connecting next time
bs: Automatski počni povezivanje idući put

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, viewServerLog)
en: View Log
bs: Pokaži dnevnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLogLevel)
en: Log Level:
bs: Nivo dnevnika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbLogLevel)
en: Error
bs: Greška

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbLogLevel)
en: Info
bs: Informacije

[ctx: like in Debug log level]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbLogLevel)
en: Debug
bs: Praćenje grešaka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbLogLevel)
en: Trace
bs: Trag

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OpenconnectProp)
en: OpenConnect Settings
bs: OpenConnect postavke

[ctx: like in General settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_general)
en: General
bs: Općenito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Gateway:
bs: Mrežni izlaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CA Certificate:
bs: &CA Certifickat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Proxy:
bs: Proksi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: CSD Wrapper Script:
bs: CSD &omotačka skripta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Certificate Authentication
bs: Certifikatska autentifikacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User Certificate:
bs: Potvrda korisnika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key:
bs: Privatni ključ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseFsid)
en: Use FSID for key passphrase
bs: Koristi FSID za lozinku ključa
