plasma-nm - en to ca translation catalogue (79 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
ca: Passarel·la:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
ca: Nom o IP del servidor L2TP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
ca: Tipus d'autenticació:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
ca: Selecciona un mode d'autenticació.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
ca: Contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
ca: Certificats (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Establiu el nom usat per a autenticar el sistema local amb la màquina &lt;nom&gt;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Contrasenya passada al PPPD quan es demani.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
ca: Domini NT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Afegeix el nom de domini &lt;domini&gt; al nom de la màquina local</p><p>amb la finalitat d'autenticació.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
ca: Certificat de la CA:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Fitxer de l'autoritat del certificat (CA) en els formats «.pem», «.der», «.crt», «.cer» o «.p12».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
ca: Certificat de l'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Certificat en el format «.pem», «.der», «.crt», «.cer» o «.p12».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
ca: Clau privada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>La clau privada en el format «.pem»., «.der», «.key», «.pk8» o «.p12».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
ca: Contrasenya de la clau privada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Contrasenya per a la clau privada o del certificat PKCS#12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
ca: Configuració IPsec…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
ca: Configuració PPP…

en: User Password:
ca: Contrasenya d'usuari:

en: User Certificate Password:
ca: Contrasenya del certificat d'usuari:

en: Machine Certificate Password:
ca: Contrasenya del certificat de màquina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
ca: Habilita un túnel IPsec per a la màquina L2TP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
ca: Autenticació de la màquina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
ca: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
ca: Clau precompartida (PSK)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
ca: Clau precompartida:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Secret de la clau precompartida (PSK).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
ca: Certificat de la màquina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Certificat en el format «pem», «der» o «.p12».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
ca: Algorismes de la fase 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
ca: Algorismes de la fase 2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Opcional. Una llista de propostes per a l'ESP - Mode ràpid. El format és «enc-integ,enc-integ, …».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>La durada de la clau de canal d'una connexió abans de renegociar-se.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
ca: Temps de vida de la fase 1:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Opcional. Una llista de propostes per a l'IKE - Mode principal. El format és «enc-integ-group,enc-integ-group, …».</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
ca: Temps de vida de la fase 2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>La durada d'una instància particular d'una connexió (un conjunt de claus d'encriptatge/autenticació per als paquets de l'usuari), des de la negociació correcta fins al venciment.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Opcional. Com s'ha d'identificar el servidor IPsec per a l'autenticació. A vegades conegut com a ID del parell (Peer ID) o ID de la passarel·la (Gateway ID), i també conegut com a «rightid» per l'strongSwan, Libreswan, Openswan i FreeS/WAN. Vegeu la documentació de l'strongSwan o el Libreswan per a la sintaxi del «leftid»/«rightid» i l'anàlisi de la identitat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>El IPComp comprimeix els paquets IP en brut abans que s'encriptin. Això estalvia amplada de banda, però usa més potència de procés.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
ca: Usa la compressió IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Desactiva el secret perfecte del reenviament (PFS). Activeu aquesta opció només si el servidor no admet el PFS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
ca: Desactiva el PFS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Diversos tallafocs bloquen el trànsit ESP. El forçat de l'encapsulació de l'UDP encara que no es detecti cap situació de NAT pot ajudar en aquests casos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
ca: Força l'encapsulat UDP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
ca: ID remot:

en: L2TP IPsec Options
ca: Opcions d'IPsec del L2TP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
ca: Autenticació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
ca: Permet els mètodes d'autenticació següents:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
ca: Permet/desactiva els mètodes d'autenticació

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
ca: Compressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
ca: Permet/desactiva la compressió BSD.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
ca: Permet la compressió BSD

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
ca: Permet/desactiva la compressió de desinflat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
ca: Permet la compressió de desinflat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
ca: Permetre/desactiva la compressió de les capçaleres TCP/IP a l'estil
    Van Jacobson en ambdues direccions, en trametre i rebre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
ca: Permet la compressió de capçaleres TCP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
ca: Permet la negociació de la compressió al camp del protocol, en ambdues
    direccions, en trametre i rebre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
ca: Usa la negociació de la compressió dels camps de protocol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
ca: Usa la compressió de l'adreça/control en ambdues direccions (enviar i rebre).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
ca: Usa la compressió de l'adreça/control

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
ca: Eco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
ca: Enviar les sol·licituds ECHO del LCP per a esbrinar si una altra màquina està activa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
ca: Envia paquets d'eco PPP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
ca: Altres arranjaments

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
ca: Nota: l'encriptatge MPPE només està disponible amb els mètodes
    d'autenticació MSCHAP. Per a activar aquesta casella de selecció, escolliu
    un o més mètodes d'autenticació MSCHAP: MSCHAP o MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
ca: Usa l'encriptatge MPPE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
ca: Criptografia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
ca: Requereix l'ús del MPPE, amb encriptatge de 40/128 bits o tots.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
ca: Qualsevol

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 128 bit
ca: 128 bits

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 40 bit
ca: 40 bits

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
ca: Permet al MPPE usar el mode amb estats. El mode sense estats és el mateix que s'ha provat primer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
ca: Usa l'encriptatge amb estats

en: L2TP PPP Options
ca: Opcions de PPP del L2TP
