plasma-nm - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Invalid input.
cs: Neplatný vstup.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
cs: Informace o připojení pro "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
cs: Přenosové rychlosti

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
cs: Připojen, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
cs: Podrobnosti spojení

[ctx: @title:group]
en: Share
cs: Sdílet

en: Share Wi-Fi via QR Code
cs: Sdílet Wi-Fi přes kódy QR

en: Wi-Fi QR Code
cs: QR kódy Wi-Fi

en: Edit
cs: Upravit

en: More
cs: Více

[ctx: @title:group]
en: Saved Networks
cs: Uložené sítě

en: Available Networks
cs: Dostupné sítě

en: Add Custom Connection
cs: Přidat vlastní spojení

en: Wi-Fi Settings
cs: Nastavení Wi-Fi

en: Notifications for connection changes
cs: Oznámení změn připojení

en: Add New Connection
cs: Přidat nové připojení

en: Save
cs: Uložit

[ctx: @title:group]
en: General
cs: Obecné

en: Hidden Network
cs: Skrytá síť

[ctx: @title:group]
en: Security
cs: Bezpečnost

en: Security type
cs: Typ zabezpečení

en: None
cs: Nic

en: WEP Key
cs: WEP klíč

en: Dynamic WEP
cs: Dynamický WEP

en: Password
cs: Heslo

en: Authentication:
cs: Ověření:

en: Tunneled TLS
cs: Tunelované TLS

en: Protected EAP
cs: Chráněný EAP

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
cs: Nastavení IP

en: Method
cs: Metoda

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Manual
cs: Manuálně

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Gateway
cs: Brána

en: Network prefix length
cs: Délka prefixu sítě

en: Password…
cs: Heslo…
