plasma-nm - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Invalid input.
de: Ungültige Eingabe.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
de: Verbindungsinformationen für „%1“

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
de: Übertragungsraten

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
de: Verbunden, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
de: Verbindungsdetails

[ctx: @title:group]
en: Wired Network Connections
de: Kabelgebundene Netzwerkverbindungen

en: No wired connection available.
de: Keine kabelgebundene Netzwerkverbindung verfügbar.

en: Add New Connection
de: Neue Verbindung hinzufügen

en: Save
de: Speichern

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
de: IP-Einstellungen

en: Method
de: Methode

en: Automatic
de: Automatisch

en: Manual
de: Manuell

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: Network prefix length
de: Länge des Netzwerkpräfixes
