plasma-nm - en to eo translation catalogue (116 entries)

en: Only 'dun' and 'nap' services are supported.
eo: Nur servoj 'dun' kaj 'nap' estas subtenataj.

en: Network authentication
eo: Reta aŭtentigo

en: You need to log into this network
eo: Vi devas ensaluti en ĉi tiun reton

en: Log in
eo: Ensaluti

en: Limited Connectivity
eo: Limigita Konektebleco

en: This device appears to be connected to a network but is unable to reach the Internet.
eo: Ĉi tiu aparato ŝajnas esti konektita al reto sed ne povas atingi la Interreton.

[ctx: Text in GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: Error unlocking modem: %1
eo: Eraro malŝlosante modemon: %1

[ctx: Title for GSM PIN/PUK unlock error dialog]
en: PIN/PUK unlock error
eo: PIN/PUK malŝlosa eraro

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigFailedReason]
en: The device could not be configured
eo: La aparato ne povus esti agordita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigUnavailableReason]
en: IP configuration was unavailable
eo: IP-agordo ne estis disponebla

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConfigExpiredReason]
en: IP configuration expired
eo: IP-agordo eksvalidiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NoSecretsReason]
en: No secrets were provided
eo: Neniuj sekretoj estis disponigitaj

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantDisconnectReason]
en: Authorization supplicant disconnected
eo: Petanto de rajtigo malkonektita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantConfigFailedReason]
en: Authorization supplicant's configuration failed
eo: La agordo de rajtigo petanto malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantFailedReason]
en: Authorization supplicant failed
eo: Petanto de rajtigo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AuthSupplicantTimeoutReason]
en: Authorization supplicant timed out
eo: Petantulo pri rajtigo eksvalidiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppStartFailedReason]
en: PPP failed to start
eo: PPP malsukcesis komenci

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppDisconnectReason]
en: PPP disconnected
eo: PPP malkonektita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to PppFailedReason]
en: PPP failed
eo: PPP malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpStartFailedReason]
en: DHCP failed to start
eo: DHCP malsukcesis komenci

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpErrorReason]
en: A DHCP error occurred
eo: Okazis DHCP-eraro

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DhcpFailedReason]
en: DHCP failed
eo: DHCP malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedStartFailedReason]
en: The shared service failed to start
eo: La komuna servo malsukcesis komenci

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SharedFailedReason]
en: The shared service failed
eo: La komuna servo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpStartFailedReason]
en: The auto IP service failed to start
eo: La aŭtomata IP-servo malsukcesis komenci

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpErrorReason]
en: The auto IP service reported an error
eo: La aŭtomata IP-servo raportis eraron

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to AutoIpFailedReason]
en: The auto IP service failed
eo: La aŭtomata IP-servo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemBusyReason]
en: The modem is busy
eo: La modemo estas okupata

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoDialToneReason]
en: The modem has no dial tone
eo: La modemo ne havas telefontonon

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNoCarrierReason]
en: The modem shows no carrier
eo: La modemo montras neniun portanton

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialTimeoutReason]
en: The modem dial timed out
eo: La modema ciferdisko elĉerpiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemDialFailedReason]
en: The modem dial failed
eo: La modema ciferdisko malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemInitFailedReason]
en: The modem could not be initialized
eo: La modemo ne povus esti pravigita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmApnSelectFailedReason]
en: The GSM APN could not be selected
eo: La GSM APN ne povus esti elektita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmNotSearchingReason]
en: The GSM modem is not searching
eo: La GSM-modemo ne serĉas

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationDeniedReason]
en: GSM network registration was denied
eo: GSM-retoregistrado estis rifuzita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationTimeoutReason]
en: GSM network registration timed out
eo: GSM-reto-registriĝo eltempiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmRegistrationFailedReason]
en: GSM registration failed
eo: GSM-registriĝo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmPinCheckFailedReason]
en: The GSM PIN check failed
eo: La kontrolo de GSM PIN malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to FirmwareMissingReason]
en: Device firmware is missing
eo: Aparato-firmvaro mankas

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DeviceRemovedReason]
en: The device was removed
eo: La aparato estis forigita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SleepingReason]
en: The networking system is now sleeping
eo: La interkonekta sistemo nun dormas

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ConnectionRemovedReason]
en: The connection was removed
eo: La konekto estis forigita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to CarrierReason]
en: The cable was disconnected
eo: La kablo estis malkonektita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemNotFoundReason]
en: The modem could not be found
eo: La modemo ne estis trovita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to BluetoothFailedReason]
en: The bluetooth connection failed or timed out
eo: La bluetooth-konekto malsukcesis aŭ elĉerpiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimNotInserted]
en: GSM Modem's SIM Card not inserted
eo: SIM-Karto de GSM Modemo ne estas enigita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPinRequired]
en: GSM Modem's SIM Pin required
eo: SIM Pinglo de GSM Modemo bezonata

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimPukRequired]
en: GSM Modem's SIM Puk required
eo: SIM Puk de GSM Modemo bezonata

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to GsmSimWrong]
en: GSM Modem's SIM wrong
eo: SIM de GSM Modemo malĝusta

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to InfiniBandMode]
en: InfiniBand device does not support connected mode
eo: InfiniBand-aparato ne subtenas konektitan reĝimon

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DependencyFailed]
en: A dependency of the connection failed
eo: Dependeco de la konekto malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to Br2684Failed]
en: Problem with the RFC 2684 Ethernet over ADSL bridge
eo: Problemo kun la RFC 2684 Ethernet super ADSL-ponto

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemManagerUnavailable]
en: ModemManager not running
eo: ModemManager ne funkcias

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SecondaryConnectionFailed]
en: A secondary connection of the base connection failed
eo: Malsukcesa konekto de la baza konekto malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to DcbFcoeFailed]
en: DCB or FCoE setup failed
eo: DCB aŭ FCoE-aranĝo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to TeamdControlFailed]
en: teamd control failed
eo: teama kontrolo malsukcesis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemFailed]
en: Modem failed or no longer available
eo: Modemo malsukcesis aŭ ne plu havebla

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ModemAvailable]
en: Modem now ready and available
eo: Modemo nun preta kaj disponebla

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to SimPinIncorrect]
en: The SIM PIN was incorrect
eo: La SIM PIN estis malĝusta

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to NewActivation]
en: A new connection activation was enqueued
eo: Nova aktivigo de konekto estis envicigita

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentChanged]
en: The device's parent changed
eo: La gepatro de la aparato ŝanĝiĝis

[ctx: @info:status Notification when the device failed due to ParentManagedChanged]
en: The device parent's management changed
eo: La administrado de la gepatro de la aparato ŝanĝiĝis

en: Connection '%1' activated.
eo: Konekto '%1' aktivigita.

en: Connection '%1' deactivated.
eo: Konekto '%1' malaktivigita.

en: VPN connection '%1' activated.
eo: VPN-konekto '%1' aktivigita.

en: VPN connection '%1' failed to activate.
eo: VPN-konekto '%1' malsukcesis aktivigi.

en: VPN connection '%1' deactivated.
eo: VPN-konekto '%1' malaktivigita.

en: VPN connection '%1' was deactivated because the device it was using was disconnected.
eo: VPN-konekto '%1' estis malaktivigita ĉar la aparato, kiun ĝi uzis, estis malkonektita.

en: The service providing the VPN connection '%1' was stopped.
eo: La servo provizanta la VPN-konekton '%1' estis ĉesigita.

en: The IP config of the VPN connection '%1', was invalid.
eo: La IP-agordo de la VPN-konekto '%1', estis nevalida.

en: The connection attempt to the VPN service timed out.
eo: La provo de konekto al la VPN-servo eksvalidiĝis.

en: A timeout occurred while starting the service providing the VPN connection '%1'.
eo: Okazis tempodaŭro dum lanĉado de la servo provizanta la VPN-konekton '%1'.

en: Starting the service providing the VPN connection '%1' failed.
eo: Lanĉi la servon provizantan la VPN-konekton '%1' malsukcesis.

en: Necessary secrets for the VPN connection '%1' were not provided.
eo: Necesaj sekretoj por la VPN-konekto '%1' ne estis provizitaj.

en: Authentication to the VPN server failed.
eo: Aŭtentigo al la VPN-servilo malsukcesis.

en: The connection was deleted.
eo: La konekto estis forigita.

en: No Network Connection
eo: Neniu Reta Konekto

en: You are no longer connected to a network.
eo: Vi ne plu estas konektita al reto.

en: Authenticate %1
eo: Aŭtentikigi %1

[ctx: @info:status 'secrets' means the authentication needed for a VPN]
en: No secrets were requested
eo: Neniuj sekretoj estis alpetitaj

en: Incorrect password for the wireless network "%1". Please try again.
eo: Neĝusta pasvorto por la sendrata reto "%1". Bonvolu reprovi.

en: Enter the password for the wireless network "%1":
eo: Provizu la pasvorton por la sendrata reto "%1":

en: Incorrect password for the connection "%1". Please try again.
eo: Neĝusta pasvorto por la konekto "%1". Bonvolu reprovi.

en: Enter the password for the connection "%1":
eo: Provizu la pasvorton por la konekto "%1":

en: %1 password dialog
eo: %1 pasvorta dialogo

[ctx: @info:status]
en: VPN settings are missing
eo: VPN-agordoj mankas

en: Provide the secrets for the VPN connection "%1":
eo: Provizu la sekretojn por la VPN-konekto "%1":

en: VPN secrets (%1) dialog
eo: Dialogo pri VPN-sekretoj (%1).

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PasswordDialog)
en: Password dialog
eo: Pasvorta dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPass)
en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Service provider PUK
eo: Servoprovizanto PUK

en: Network PUK
eo: Reto PUK

en: Corporate PUK
eo: Korporacia PUK

en: Network Subset PUK
eo: Reta Subaro PUK

en: %1 unlock required
eo: %1 malŝloso necesas

en: %1 Unlock Required
eo: %1 Malŝloso Bezonata

en: The mobile broadband device '%1' requires a %2 code before it can be used.
eo: La movebla larĝbenda aparato '%1' postulas %2 kodon antaŭ ol ĝi povas esti uzata.

en: %1 code:
eo: %1 kodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pinLabel)
en: New PIN code:
eo: Nova PIN-kodo:

en: Re-enter new PIN code:
eo: Reenigu novan PIN-kodon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPass)
en: Show PIN/PUK code
eo: Montru PIN/PUK-kodon

en: Service provider PIN
eo: Servoprovizanto PIN

en: Network PIN
eo: Reto PIN

en: Corporate PIN
eo: Korporacia PIN

en: Network Subset PIN
eo: Reta Subaro PIN

en: Show PIN code
eo: Montru PIN-kodon

en: PIN code too short. It should be at least 4 digits.
eo: PIN-kodo tro mallonga. Ĝi devus esti almenaŭ 4 ciferoj.

en: The two PIN codes do not match
eo: La du PIN-kodoj ne kongruas

en: PUK code too short. It should be 8 digits.
eo: PUK-kodo tro mallonga. Ĝi devus esti 8 ciferoj.

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PinWidget) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, title)
en: SIM PIN unlock required
eo: SIM PIN-malŝloso necesas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: The mobile broadband device '%1' requires a SIM PIN code before it can be used.
eo: La movebla larĝbenda aparato '%1' postulas SIM PIN-kodon antaŭ ol ĝi povas esti uzata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pukLabel)
en: PUK code:
eo: PUK-kodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pin2Label)
en: Re-enter PIN code:
eo: Reenigu PIN-kodon:

en: Authentication to %1 failed. Wrong password?
eo: Aŭtentigo al %1 malsukcesis. Erara pasvorto?
