plasma-nm - en to eo translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_auth)
en: Allow following authentication methods:
eo: Permesi jenajn aŭtentigajn metodojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods.
eo: Permesi/malŝalti aŭtentigajn metodojn.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget)
en: CHAP
eo: ĈAP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
eo: Sciu: MPPE-ĉifrado nur disponeblas per MSCHAP-aŭtentikigmetodoj. Por
    igi ĉi tiun markobutonon, elektu unu aŭ pli el la MSCHAP-aŭtentikigmetodoj: MSCHAP aŭ MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Use MPPE Encryption
eo: Uzi MPPE Ĉifradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MMPEcrypto)
en: Crypto:
eo: Kripto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
eo: Postuli la uzon de MPPE, kun 40/128-bita ĉifrado aŭ ĉio.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: Any
eo: Ajna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: 128 bit
eo: 128 bitoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: 40 bit
eo: 40 bitoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_statefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
eo: Permesu al MPPE uzi statan reĝimon. Sennacia reĝimo ankoraŭ estas provita unue.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_statefulEncryption)
en: Use stateful encryption
eo: Uzi statan ĉifradon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
eo: Kunpremo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_BSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
eo: Permesi/malŝalti kunpremadon BSD-Compress.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_BSD)
en: Allow BSD compression
eo: Permesi BSD-kunpremadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_deflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
eo: Permesi/malŝalti Malŝveligi kunpremadon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_deflate)
en: Allow Deflate compression
eo: Permesi Malŝveligi kunpremadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_TCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
     and the receive directions.
eo: Permesu/malŝalti TCP/IP-kapokunpremadon de la stilo Van Jacobson en kaj la elsenda
     kaj la ricevaj direktoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_TCPheaders)
en: Allow TCP header compression
eo: Permesi TCP-kapan kunpremon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
eo: Eĥo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cb_sendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
eo: Sendi LCP-eĥo-petojn por ekscii ĉu kunulo vivas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_sendEcho)
en: Send PPP echo packets
eo: Sendi PPP-eĥajn pakojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PptpAuthenticationWidget)
en: PPTPAuthentication
eo: PPTPAŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, lePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, edt_password)
en: Password passed to PPTP when prompted for it.
eo: Pasvorto pasis al PPTP kiam oni petis ĝin.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PptpProp)
en: PPTP Settings
eo: PPTP-agordoj

[ctx: like in General settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_general)
en: General
eo: Generalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_gateway)
en: Gateway:
eo: Enirejo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_gateway)
en: PPTP server IP or name.
eo: IP aŭ nomo de PPTP-servilo.

[ctx: like in Additional settings]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_additional)
en: Additional
eo: Pliaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_login)
en: Login:
eo: Ensaluti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_login)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
eo: Agordu la nomon uzatan por aŭtentikigi la lokan sistemon al la kunulo al <nomo>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_ntdomain)
en: NT Domain:
eo: NT-Domajno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edt_ntDomain)
en: Append the domain name <domain> to the local host name for
    authenticating purposes.
eo: Aldonu la domajnan nomon <domajno> al la loka gastiga nomo por
    aŭtentikaj celoj.

[ctx: like in Advanced settings]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
eo: Altnivela…
