plasma-nm - en to eo translation catalogue (137 entries)

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
eo: NetworkManager mankas subteno por OpenVPN

en: Error saving file %1: %2
eo: Eraro dum konservado de dosiero %1: %2

en: Error copying certificate to %1: %2
eo: Eraro kopiante atestilon al %1: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
eo: Enirejo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
eo: Foraj pordegoj(j), kun laŭvola pordo kaj protokolo (ekz. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    Vi povas specifi plurajn gastigantojn por redundo (uzu komojn aŭ spacojn kiel limigilojn).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnectionType)
en: Connection type:
eo: Tipo de konekto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Select an authentication mode.
eo: Elektu aŭtentikigreĝimon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Certificates (TLS)
eo: Atestiloj (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Static Key
eo: Statika Ŝlosilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password with Certificates (TLS)
eo: Pasvorto kun Atestiloj (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: CA Certificate:
eo: CA Atestilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509CaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, passCaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCaFile)
en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
eo: Atestila aŭtoritato (CA) dosiero en .pem formato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: User Certificate:
eo: Uzanto-Atestilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Cert) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCert)
en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
eo: Subskribita atestilo de loka samaĝulo en formato .pem (subskribita de CA de CA Atestilo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Private Key:
eo: Privata Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Key) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassKey)
en: Local peer's private key in .pem format.
eo: Privata ŝlosilo de loka samaĝulo en formato .pem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key Password:
eo: Privata Ŝlosilo Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509KeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassKeyPassword)
en: Password for private key.
eo: Pasvorto por privata ŝlosilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Static Key:
eo: Statika Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pskSharedKey)
en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
eo: Antaŭdividita dosiero por Static Key ĉifrada reĝimo (ne-TLS).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key Direction:
eo: Ŝlosila Direkto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
eo: Direkto por Static Key ĉifrada reĝimo (ne-TLS).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
eo: Se ŝlosila direkto estas uzata, ĝi devas esti la malo de tiu uzata ĉe la VPN-kunulo.

[ctx: No "Key Direction"]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Local IP Address:
eo: Loka IP-adreso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskLocalIp)
en: IP address of the remote VPN endpoint.
eo: IP-adreso de la malproksima VPN-finpunkto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Remote IP Address:
eo: Fora IP-adreso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskRemoteIp)
en: IP address of the local VPN endpoint.
eo: IP-adreso de la loka VPN-finpunkto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
eo: Se ŝlosila direkto estas uzata, ĝi devas esti la malo de tiu uzata ĉe la VPN-kunulo. Ekzemple, se la kunulo uzas '1', ĉi tiu konekto devas uzi '0'. Se vi ne certas, kian valoron uzi, kontaktu vian sisteman administranton.

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, passUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, x509PassUsername)
en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
eo: Uzantnomo pasis al OpenVPN kiam oni petis ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, passPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassPassword)
en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
eo: Pasvorto pasis al OpenVPN kiam oni petis ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
eo: Altnivela…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
eo: Generalo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomPort)
en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
eo: TCP/UDP-pordnumero por kunulo. (Defaŭlta valoro kiam ne ekzistas pordo por enirejo).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomPort)
en: Use custom gateway port:
eo: Uzu kutiman enirejon:

[ctx: like in use Automatic configuration]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomPort) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbMtu) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomReneg)
en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
eo: Renegoci la ŝlosilon de datumkanalo post la specifita nombro da sekundoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg)
en: Use custom renegotiation interval:
eo: Uzu kutiman rentraktadintervalon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCompression) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Use compression.
eo: Uzu kunpremadon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCompression)
en: Use compression
eo: Uzu kunpremadon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: No
eo: Ne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Adaptive
eo: Adaptiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use TCP for communicating with remote host.
eo: Uzu TCP por komuniki kun fora gastiganto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use a TCP connection
eo: Uzu TCP-konekton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
eo: Eksplicite agordu virtualan aparaton (TUN/TAP).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType)
en: Set virtual device type:
eo: Agordu tipon de virtuala aparato:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: TAP
eo: TAPUPO

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
eo: Uzu propran nomon por virtuala aparato TUN/TAP (anstataŭ defaŭlta "tun" aŭ "tap").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName)
en: Set virtual device name:
eo: Agordu la nomon de la virtuala aparato:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMtu) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMtu)
en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
eo: Prenu la TUN-aparaton MTU por esti specifita valoro kaj derivu la ligon MTU de ĝi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
eo: Uzu laŭmendan tunelon Maximum Transmission Unit (MTU):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
eo: Ebligu internan datagraman fragmentiĝon kun ĉi tiu maksimuma grandeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize)
en: Use custom UDP fragment size:
eo: Uzu laŭmendan UDP-fragmenton:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
eo: Limigi tunelon TCP-maksimuma segmentgrandeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
eo: Limigi TCP-maksimuman segmentgrandecon (MSS)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
eo: Randomigu la ordon de enirejoj listo (fora) kiel speco de baza ŝarĝo-
    balanca mezuro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize remote hosts
eo: Randomigi forajn gastigantojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
eo: Konstruu tun-ligilon kapabla plusendi IPv6-trafikon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: IPv6 tun link
eo: IPv6 tun ligo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPingInterval) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbPingInterval)
en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
eo: Pingu malproksime super la TCP/UDP-kontrolkanalo se neniuj pakoj estis senditaj dum almenaŭ n sekundoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPingInterval)
en: Specify ping interval:
eo: Specifi ping-intervalon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbSpecifyExitRestartPing)
en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
eo: Eliru aŭ rekomencu post n sekundoj sen ricevo de ping aŭ alia pako de fora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing)
en: Specify exit or restart ping:
eo: Specifu eliron aŭ rekomencu pinglon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-exit
eo: ping-eliro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-restart
eo: ping-restarti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
eo: Permesu al fora samaĝulo ŝanĝi ĝian IP-adreson kaj/aŭ pordan numeron kiel pro
    DHCP (ĉi tio estas la defaŭlta se --remote ne estas uzata). --float kiam specifite per --remote
    permesas al OpenVPN-sesio komence konekti al kunulo ĉe konata adreso,
    tamen se pakaĵoj alvenas de nova adreso kaj trapasas ĉiujn aŭtentikigtestojn, la
    nova adreso prenos kontrolon de la sesio . Ĉi tio estas utila kiam vi konektas
     kunulo, kiu tenas dinamikan adreson kiel telefona uzanto aŭ DHCP-kliento.
    
    
    Esence, --float diras al OpenVPN akcepti aŭtentikigitajn pakaĵojn de iu ajn adreso,
    ne nur la adreso kiu estis specifita en la --remote opcio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Accept authenticated packets from any address (Float)
eo: Akceptu aŭtentikigitajn pakaĵojn de iu ajn adreso (Float)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMaxRoutes)
en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
eo: Indiku la maksimuman nombron da itineroj, kiujn la servilo rajtas specifi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes)
en: Specify max routes:
eo: Specifi maksimumajn itinerojn:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securityTab)
en: Security
eo: Sekureco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboCipher)
en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
eo: Ĉifri pakojn kun ĉifra algoritmo. La defaŭlta estas BF-CBC (Blowfish en Cipher
    Block Chaining mode).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Cipher:
eo: Ĉifro:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboCipher)
en: Obtaining available ciphers…
eo: Akirante disponeblajn ĉifrojn...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomCipherKey)
en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
eo: Agordu la grandecon de ĉifroŝlosilo al kutima valoro. Se nespecifite, ĝi defaŭlte al ĉifr-specifa grandeco.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey)
en: Use custom size of cipher key:
eo: Uzu propran grandecon de ĉifroŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboHmac)
en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
eo: Aŭtentikigu pakaĵetojn kun HMAC uzante mesaĝan digest-algoritmon. La defaŭlta estas SHA1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: HMAC Authentication:
eo: HMAC-Aŭtentikigo:

[ctx: like in use Default configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: like in None setting selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tlsTab)
en: TLS Settings
eo: TLS-agordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblCertCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
eo: Kontrolu la identigon de la atestilo de la servilo.
    
    Kiam ĝi estas ebligita, la konekto sukcesos nur se la atestilo de la servilo kongruas kun
    iuj atendataj trajtoj.
    Kongruo povas aŭ validi por la tuta atestilo (ĉiuj kampoj),
    ek nur la Komuna Nomo (CN-kampo). ).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCertCheck)
en: Server Certificate Check:
eo: Kontrolo de Atestilo pri Servilo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Don't verify certificate identification
eo: Ne konfirmu atestilidentigon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify whole subject exactly
eo: Konfirmu la tutan temon precize

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name exactly
eo: Konfirmu la nomon ĝuste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name by prefix
eo: Kontrolu nomon per prefikso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
eo: Konfirmu temon parte (heredenca reĝimo, forte malinstigita)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbSubjectMatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
eo: Temo aŭ Komuna Nomo por kontroli informojn pri servila atestilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbSubjectMatch)
en: Subject Match:
eo: Kongruo de Temo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
eo: Konekti nur al serviloj, kies atestilo kongruas kun la donita temo. Ekzemplo: /CN=myvpn.company.com

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
eo: Postuli, ke samranga atestilo estis subskribita kun eksplicita uzado de ŝlosiloj kaj plilongigita
    ŝlosiluzo bazita sur RFC3280 TLS-reguloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls)
en: Verify peer (server) certificate usage signature
eo: Kontrolu samrangan (servilon) atestilon de uzado subskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRemoteCertTls)
en: Remote peer certificate TLS type:
eo: Fora kunula atestilo TLS-tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Server
eo: Servilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Client
eo: Kliento

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
eo: Postuli, ke samranga atestilo estis subskribita kun eksplicita nomo nsCertType.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNsCertType)
en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
eo: Kontrolu samrangan (servilon) atestilon nsCertType-nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNsCertType)
en: Remote peer certificate nsCert designation:
eo: Fora kunula atestilo nsCert-nomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useExtraTlsAuth)
en: Add an additional layer of HMAC authentication.
eo: Aldonu plian tavolon de HMAC-aŭtentikigo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mode:
eo: Reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: TLS-Auth
eo: TLS-Aŭto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: TLS-Crypt
eo: TLS-Kripto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kurlTlsAuthKey)
en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
eo: Aldoni plian tavolon de HMAC-aŭtentikigo super la TLS-stirkanalo
    por protekti kontraŭ DoS-atakoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Key File:
eo: Ŝlosila Dosiero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboDirection)
en: Direction parameter for static key mode.
eo: Direkta parametro por statika klavreĝimo.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Server (0)
eo: Servilo (0)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Client (1)
eo: Kliento (1)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxyTab)
en: Proxies
eo: Prokuroj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Proxy type: HTTP or SOCKS
eo: Prokura tipo: HTTP aŭ SOCKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Proxy Type:
eo: Prokura Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Not Required
eo: Ne Bezonata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: SOCKS
eo: Ŝtrumpetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbProxyType)
en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
eo: Elektu ĉi tiun opcion se via organizo postulas la uzon de prokura servilo por aliri la Interreton.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, proxyServerAddress)
en: Connect to remote host through a proxy with this address.
eo: Konektiĝu al fora gastiganto per prokurilo kun ĉi tiu adreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server Address:
eo: Servilo Adreso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbProxyPort)
en: Connect to remote host through a proxy with this port.
eo: Konekti al fora gastiganto per prokurilo kun ĉi tiu pordo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Port:
eo: Haveno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyUsername)
en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
eo: HTTP/SOCKS-prokura uzantnomo pasis al OpenVPN kiam oni petis ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Proxy Username:
eo: Prokura Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyPassword)
en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
eo: HTTP/SOCKS-prokurpasvorto pasis al OpenVPN kiam oni petis ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Proxy Password:
eo: Prokura Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
eo: Reprovu senfine pri prokuraj eraroj. Ĝi simulas SIGUSR1-restarigon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely when errors occur
eo: Reprovu senfine kiam eraroj okazas

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
eo: Altnivelaj proprietoj de OpenVPN

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
eo: OpenVPN-ĉifrserĉo malsukcesis

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
eo: Neniuj OpenVPN-ĉifroj trovitaj

en: Key Password:
eo: Ŝlosila Pasvorto:

en: authenticator
eo: aŭtentikigilo

en: code
eo: kodo

en: token
eo: ĵetono

en: one-time password
eo: unufoja pasvorto
