plasma-nm - en to eo translation catalogue (80 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
eo: Enirejo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
eo: L2TP-servilo IP aŭ nomo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
eo: Tipo de aŭtentikigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
eo: Elektu aŭtentikigreĝimon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
eo: Pasvorto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
eo: Atestiloj (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Agordu la nomon uzatan por aŭtentikigi la lokan sistemon al la kunulo al &lt;name&gt;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Pasvorto pasis al PPPD kiam oni petis ĝin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
eo: NT-Domajno:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Aldonu la domajnan nomon &lt;domain&gt; al la loka gastiga nomo por</p><p>aŭtentikigceloj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
eo: CA Atestilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Atestila aŭtoritato (CA) dosiero en .pem, .der, .crt, .cer aŭ .p12 formatoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
eo: Uzanto-Atestilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Atestilo en formatoj .pem, .der, .crt, .cer aŭ .p12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
eo: Privata Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Privata ŝlosilo en formatoj .pem, .der, .key, .pk8 aŭ .p12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
eo: Privata Ŝlosilo Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Pasvorto por privata ŝlosilo aŭ atestilo PKCS#12.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
eo: IPsec-agordoj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
eo: PPP-agordoj…

en: User Password:
eo: Uzanto Pasvorto:

en: User Certificate Password:
eo: Pasvorto de Atestilo de Uzanto:

en: Machine Certificate Password:
eo: Maŝina Atestilo Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
eo: Antaŭdividita Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
eo: Ebligu IPsec-tunelon al L2TP-gastiganto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
eo: Maŝina Aŭtentigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
eo: Antaŭdividita Ŝlosilo (PSK)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Sekreto de Antaŭdividita ŝlosilo (PSK).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
eo: Maŝina Atestilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Atestilo en .pem, .der aŭ .p12 formatoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
eo: Altnivela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
eo: Algoritmoj de Fazo 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
eo: Algoritmoj de Fazo 2:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Laŭvola. Listo de proponoj por ESP - Rapida Reĝimo. La formato estas “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiom longe la klavkanalo de konekto devus daŭri antaŭ esti retraktata.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
eo: Fazo 1 Vivdaŭro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Laŭvola. Listo de proponoj por IKE - Ĉefa Reĝimo. La formato estas “enc-enteg-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
eo: Fazo 2 Vivdaŭro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kiom longe daŭros aparta okazo de konekto (aro de ĉifrado/aŭtentikigŝlosiloj por uzantpakaĵoj) de sukcesa intertraktado ĝis eksvalidiĝo.</p></body> </html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Laŭvola. Kiel la IPsec-servilo devus esti identigita por aŭtentigo. Foje referite kiel Peer ID aŭ Gateway ID, ankaŭ referite kiel rightid fare de strongSwan, Libreswan, Openswan kaj FreeS/WAN. Vidu strongSwan aŭ Libreswan-dokumentadon por maldekstra/dekstra sintakso kaj identeca analizo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>IPComp kunpremas krudajn IP-pakaĵojn antaŭ ol ili estas ĉifritaj. Ĉi tio ŝparas iom da bendolarĝo, sed uzas pli da pretigpovo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
eo: Uzu IP-kunpremadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Malŝalti perfektan antaŭan sekreton. Ebligu ĉi tiun opcion nur se la servilo ne subtenas PFS.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
eo: Malebligu PFS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kelkaj fajroŝirmiloj blokas ESP-trafikon. Devigi UDP-enkapsuligon eĉ se neniu NAT-situacio estas detektita povus helpi en tiaj kazoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
eo: Devigu UDP-enkapsuligon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
eo: Fora ID:

en: L2TP IPsec Options
eo: L2TP IPsec Opcioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
eo: Permesu jenajn aŭtentigajn metodojn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
eo: Permesi/malŝalti aŭtentigajn metodojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget)
en: CHAP
eo: ĈAP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
eo: Kunpremo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
eo: Permesi/malŝalti kunpremadon BSD-Compress.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
eo: Permesu BSD-kunpremadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
eo: Permesi/malŝalti Malŝveligi kunpremadon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
eo: Permesu Malŝveligi kunpremadon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
eo: Permesi/malŝalti TCP/IP-kapokunpremadon de la stilo Van Jacobson en ambaŭ la sendo
    kaj la ricevdirektoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
eo: Permesi TCP-kapan kunpremon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
eo: Permesu protokolkampan kunpremadon intertraktadon en ambaŭ la ricevo kaj la
     elsenda direktoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
eo: Uzu protokola kampo kunprema intertraktado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
eo: Uzu Adreson/Kontrolan kunpremadon ambaŭdirekte (sendu kaj ricevu).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
eo: Uzu Adreso/Kontrola kunpremo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
eo: Eĥo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
eo: Sendu LCP-eĥo-petojn por ekscii ĉu kunulo vivas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
eo: Sendu PPP-eĥajn pakojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
eo: Aliaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
eo: Notu: MPPE-ĉifrado nur disponeblas per MSCHAP-aŭtentikigmetodoj. Por
    igi ĉi tiun markobutonon, elektu unu aŭ pli el la MSCHAP-aŭtentikigaj
    metodoj: MSCHAP aŭ MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
eo: Uzu MPPE Ĉifradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
eo: Kripto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
eo: Postuli la uzon de MPPE, kun 40/128-bita ĉifrado aŭ ĉio.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
eo: Ajna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 128 bit
eo: 128 bitoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 40 bit
eo: 40 bitoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
eo: Permesu al MPPE uzi stathavan reĝimon. Sennacia reĝimo ankoraŭ estas provita unue.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
eo: Uzu stathavan ĉifradon

en: L2TP PPP Options
eo: L2TP PPP-Ebloj
