plasma-nm - en to eu translation catalogue (77 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
eu: Atebidea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
eu: L2TP IP zerbitzaria edo izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
eu: Autentifikatze mota:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
eu: Hautatu autentifikatzeko modu bat.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
eu: Pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
eu: Ziurtagiriak (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ezarri sistema lokala parekoarekin autentifikatzeko honetara,  &lt;name&gt;.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Hura eskatzean PPPDri pasatuko zaion pasahitza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
eu: NT Domeinua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Erantsi &lt;domain&gt; domeinu-izena ostalari-izen lokalari</p><p>autentifikatzeko helburuarekin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
eu: CA ziurtagiria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ziurtagiri-emaila (CA) fitxategia .pem, .der, .crt, .cer edo .p12 formatuetan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
eu: Erabiltzaile-ziurtagiria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ziurtagiria  .pem, .der, .crt, .cer edo .p12 formatuetan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
eu: Gako pribatua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Gako pribatua .pem, .der, .key, .pk8 edo .p12 formatuetan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
eu: Gako pribatuaren pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Gako pribatuaren edo PKCS#12 ziurtagiriaren pasahitza.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
eu: IPsec ezarpenak...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
eu: PPP ezarpenak...

en: User Password:
eu: Erabiltzaile-pasahitza:

en: User Certificate Password:
eu: Erabiltzaile-ziurtagiriaren pasahitza:

en: Machine Certificate Password:
eu: Makina-ziurtagiriaren pasahitza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
eu: Gaitu IPsec tunela L2TP ostalarietara

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
eu: Makinaren autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
eu: Mota:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
eu: Aurrez partekatutako gakoa (PSK)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
eu: Aurrez partekatutako gakoa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aurrez partakatutako gakoaren (PSK) sekretua.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
eu: Makinaren ziurtagiria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ziurtagiria .pem, .der edo .p12 formatuetan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
eu: 1. faseko algoritmoak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
eu: 2. faseko algoritmoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukerakoa. ESP-rako proposamen zerrenda bat - Modu azkarra. Formatua «enc-integ,enc-integ, …» da.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Berriz negoziatu aurretik konexio bateko gako-trukatze baten kanalak iraun beharreko denbora.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
eu: 1. fasearen bizialdia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukerakoa. IKE-rako proposamen zerrenda bat - Modu nagusia. Formatua «enc-integ-group,enc-integ-group, …» da.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
eu: 2. fasearen bizialdia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Negoziaketa arrakastatsutik iraungi arte konexio baten instantzia jakin batek (zifratzea/erabiltzailearen paketeentzako autentifikazio gakoak multzo bat) iraun behar duen denbora.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Aukerakoa. IPsec zerbitzaria autentifikatzeko nola idetifikatu behar den. Batzuetan «Parekoaren ID» edo «Atebide ID» esaten zaio, «rightid» ere esaten zaio strongSwan, Libreswan, Openswan eta FreeS/WAN-en baitan. Begiratu strongSwan edo Libreswan-en dokumentazioa «leftid»/«rightid» sintaxia eta identitate azterketarako.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>IPComp-ek IP pakete gordinak konprimatzen ditu haiek zifratuak izan aurretik. Honek banda zabalera apur bat aurrezten du, baino prozesatzeko ahalmen gehiago erabiltzen du.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
eu: Erabili IP konprimatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Ezgaitu PFS («perfect forward secrecy», konfidentzialtasun iraunkor perfektua). Gaitu aukera hau soilik zerbitzariak PFS onartzen ez duenean.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
eu: Ezgaitu PFS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Suhesi batzuk ESP trafikoa blokeatzen dute. UDP kapsulatzea behartzea lagungarria izan daiteke NAT egoera hautematen ez denean ere horrelako kasuetan.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
eu: Derrigortu UDP kapsulatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
eu: Urrutiko ID:

en: L2TP IPsec Options
eu: L2TP IPsec aukerak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
eu: Autentifikatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
eu: Baimendu ondorengo autentifikatze metodoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
eu: Baimendu/desgaitu autentifikatze metodoak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
eu: Konprimatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
eu: Baimendu/desgaitu BSD-Compress konprimatzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
eu: Baimendu BSD konprimatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
eu: Baimendu/desgaitu Deflate konprimatzea.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
eu: Gaitu Deflate konprimatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
eu: Baimendu/desgaitu Van Jacobson estiloko TCP/IP goiburu konprimatzea bietan,
    transmisio eta jasotze norantzetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
eu: Baimendu TCP goiburuen konprimatzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
eu: Baimendu protokolo eremu konprimatze negoziaketa bietan, jasotze eta
     igortze norantzetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
eu: Erabili protokolo eremu konprimatze negoziaketa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
eu: Erabili helbide/kontrol konprimatzea bi norantzetan (igorri eta jaso).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
eu: Erabili helbide/kontrol konprimatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
eu: Oihartzuna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
eu: Bidali LCP oihartzun-eskaerak parekoa bizirik dagoen jakiteko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
eu: Igorri PPP oihartzun paketeak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
eu: Beste ezarpen batzuk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
eu: Oharra: MPPE zifratzea MSCHAP autentifikatze metodoekin baino ez dago erabilgarri.
    Kontrol-lauki hau gaitzeko, hautatu gutxienez MSCHAP autentifikatze metodo
    bat: MSCHAP edo MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
eu: Erabili MPPE zifratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
eu: Zifratzea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
eu: Eskatu MPPE erabiltzea, 40/128 biteko zifratzearekin edo guztiarekin.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
eu: Edozein

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
eu: Baimendu MPPEri 'stateful' modua erabiltzea. Hala ere 'stateless' moduarekin saiatuko da lehenengo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
eu: Erabili 'stateful' zifratzea

en: L2TP PPP Options
eu: L2TP PPP aukerak
