plasma-nm - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Invalid input.
fr: Entrée non valable.

en: Connect to
fr: Se connecter à

en: Wi-Fi is disabled
fr: L'interface Wifi est désactivée.

en: Enable
fr: Activer

en: Disable Wi-Fi
fr: Désactiver le Wi-Fi

en: Add Custom Connection
fr: Ajouter une connexion personnalisée

en: Show Saved Connections
fr: Afficher les connexions enregistrées

en: Add new Connection
fr: Ajouter une nouvelle connexion

en: Save
fr: Enregistrer

en: General
fr: Général

en: SSID:
fr: SSID :

en: Hidden Network:
fr: Réseau caché :

en: Security
fr: Sécurité

en: Security type:
fr: Type de sécurité :

en: None
fr: Aucun

en: WEP Key
fr: Clé WEP

en: Dynamic WEP
fr: WEP dynamique

en: WPA/WPA2 Personal
fr: WPA / WPA2 domestique

en: WPA/WPA2 Enterprise
fr: WPA / WPA2 d'entreprise

en: Password:
fr: Mot de passe :

en: Authentication:
fr: Authentification :

en: Tunneled TLS
fr: TLS tunnellisé (TTLS)

en: Protected EAP
fr: EAP protégé (PEAP)

en: IP settings
fr: Paramètres IP

en: Automatic
fr: Automatique

en: Manual
fr: Manuel

en: IP Address:
fr: Adresse IP :

en: Gateway:
fr: Passerelle :

en: Network prefix length:
fr: Longueur du préfixe réseau :

en: DNS:
fr: DNS :

en: Password…
fr: Mot de passe...

en: Wi-Fi networks
fr: Réseaux Wi-Fi
