plasma-nm - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Invalid input.
fr: Entrée non valable.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
fr: Informations de connexion pour « %1 »

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
fr: Taux de transfert

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
fr: Connecté, ↓ %1 / s, ↑ %2 / s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
fr: Détails de connexion

en: Edit
fr: Modifier

en: Wi-Fi
fr: Wifi

[ctx: @title:group]
en: Saved Networks
fr: Réseaux enregistrés

en: Available Networks
fr: Réseaux disponibles

en: Add Custom Connection
fr: Ajouter une connexion personnalisée

en: Add New Connection
fr: Ajouter une nouvelle connexion

en: Save
fr: Enregistrer

[ctx: @title:group]
en: General
fr: Général

en: Hidden Network
fr: Réseau masqué

[ctx: @title:group]
en: Security
fr: Sécurité

en: Security type
fr: Type de sécurité

en: None
fr: Aucun

en: WEP Key
fr: Clé WEP

en: Dynamic WEP
fr: WEP dynamique

en: WPA/WPA2 Personal
fr: WPA / WPA2 domestique

en: WPA/WPA2 Enterprise
fr: WPA / WPA2 d'entreprise

en: WPA3 Personal
fr: WPA3 domestique

en: WPA3 Enterprise
fr: WPA3 entreprise

en: Password
fr: Mot de passe

en: Authentication:
fr: Authentification :

en: Tunneled TLS
fr: TLS en mode tunnel (TTLS)

en: Protected EAP
fr: EAP protégé (PEAP)

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
fr: Paramètres IP

en: Method
fr: Méthode

en: Automatic
fr: Automatique

en: Manual
fr: Manuel

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Gateway
fr: Passerelle

en: Network prefix length
fr: Longueur du préfixe réseau

en: Password…
fr: Mot de passe...
