plasma-mobile - en to gl translation catalogue (170 entries)

en: Error resetting the modem: %1
gl: Produciuse un erro ao restabelecer o módem: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
gl: Produciuse un erro ao actualizar a configuración da conexión de %1: %2.

en: Error activating connection: %1
gl: Produciuse un erro ao activar a conexión: %1

en: Error adding connection: %1
gl: Produciuse un erro ao engadir a conexión: %1

en: Error removing connection: %1
gl: Produciuse un erro ao retirar a conexión: %1

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unmanaged
gl: Sen xestionar.

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: Preparing
gl: Preparando

en: ConfiguringHardware
gl: Configurando o soporte físico

en: NeedAuth
gl: Require autenticación

en: ConfiguringIp
gl: Configurando o IP

en: CheckingIp
gl: Comprobando o IP

en: WaitingForSecondaries
gl: Agardando por secundarias

en: Activated
gl: Activouse

en: Deactivating
gl: Desactivando

en: Failed
gl: Fallou

en: GSM Compact
gl: GSM compacto

en: Off
gl: Desactivado

en: Low-power mode
gl: Modo de baixo consumo

en: Full power mode
gl: Modo de consumo total

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disabling
gl: Desactivando

en: Enabling
gl: Activando

en: Enabled
gl: Activado

en: Searching for network provider
gl: Buscando un fornecedor de rede

en: Registered with network provider
gl: Rexistrouse co fornecedor de rede

en: Disconnecting
gl: Desconectando

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connected
gl: Conectado

en: No error.
gl: Sen erros.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: SIM is required but missing.
gl: Necesítase unha tarxeta SIM, pero falta.

en: SIM is available but unusable.
gl: Hai unha tarxeta SIM dispoñíbel pero non pode usarse.

en: Unknown modem capabilities.
gl: Descoñécense as capacidades do módem.

en: eSIM is not initialized.
gl: A SIM electrónica non está preparada.

en: Not registered, not searching for new operator to register.
gl: Non se rexistrou, non se buscará un novo operador co que rexistrar.

en: Registered on home network.
gl: Rexistrouse na rede local.

en: Not registered, searching for new operator to register with.
gl: Non se rexistrou, buscarase un novo operador co que rexistrar.

en: Registration denied.
gl: Denegouse o rexistro.

en: Unknown registration status.
gl: Descoñécese o estado de rexistro.

en: Registered on a roaming network.
gl: Rexistrouse nunha rede iterativa.

en: Registered for "SMS only", on home network.
gl: Rexistrouse «só para SMS» na rede local.

en: Registered for "SMS only", roaming network.
gl: Rexistrouse «só para SMS» nunha rede iterativa.

en: Emergency services only.
gl: Só hai servizo de emerxencia.

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
gl: Rexistrouse para «non se prefire CSFB», rede local.

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
gl: Rexistrouse para «non se prefire CSFB», rede iterativa.

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
gl: Conexión para acceso a servizos restrinxidos de operador local.

en: Scanning networks failed: %1
gl: O exame de redes fallou: %1

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: GuessYes
gl: Asumir si

en: GuessNo
gl: Asumir non

en: Any
gl: Calquera

en: Lock reason unknown.
gl: Descoñécese o motivo do bloqueo.

en: Modem is unlocked.
gl: O módem está desbloqueado.

en: SIM requires the PIN code.
gl: A SIM necesita o código PIN.

en: SIM requires the PIN2 code.
gl: A SIM necesita o código PIN2.

en: SIM requires the PUK code.
gl: A SIM necesita o código PUK.

en: SIM requires the PUK2 code.
gl: A SIM necesita o código PUK2.

en: Modem requires the service provider PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN do fornecedor de servizos.

en: Modem requires the service provider PUK code.
gl: O módem necesita o código PUK do fornecedor de servizos.

en: Modem requires the network PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN da rede.

en: Modem requires the network PUK code.
gl: O módem necesita o código PUK da rede.

en: Modem requires the PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN.

en: Modem requires the corporate PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN da empresa.

en: Modem requires the corporate PUK code.
gl: O módem necesita o código PUK da empresa.

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN PH-FSIM.

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
gl: O módem necesita o código PUK PH-FSIM.

en: Modem requires the network subset PIN code.
gl: O módem necesita o código PIN do subconxunto de rede.

en: Modem requires the network subset PUK code.
gl: O módem necesita o código PUK do subconxunto de rede.

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: Error toggling SIM lock: %1
gl: Produciuse un erro ao conmutar o bloqueo de SIM: %1

en: Error changing the PIN: %1
gl: Produciuse un erro ao cambiar o PIN: %1

en: Error sending the PIN: %1
gl: Produciuse un erro ao enviar o PIN: %1

en: Error sending the PUK: %1
gl: Produciuse un erro ao enviar o PUK: %1

en: Available Networks
gl: Redes dispoñíbeis

en: none
gl: ningunha

en: Current operator: %1
gl: Operador actual: %1

en: Scan For Networks
gl: Buscar redes

en: Edit APN
gl: Editar o APN

en: New APN
gl: Novo APN

en: Name
gl: Nome

en: Username
gl: Nome de usuaria

en: Password
gl: Contrasinal

en: Network type
gl: Tipo de rede

en: Only 4G
gl: Só 4G

en: Only 3G
gl: Só 3G

en: Only 2G
gl: Só 2G

en: Save profile
gl: Gardar o perfil

en: Modem not available
gl: Non hai ningún módem dispoñíbel

en: Mobile data
gl: Datos móbiles

en: No SIM is inserted.
gl: Non hai ningunha SIM inserida.

en: Mobile data is not available with this modem.
gl: Este módem non ten datos móbiles dispoñíbeis.

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
gl: Para ter datos móbiles necesita configurar un nome de punto de acceso (APN).

en: Whether mobile data is enabled.
gl: Se activar os datos móbiles.

en: Data Usage
gl: Uso de datos

en: View data usage.
gl: Ver o uso de datos.

en: View SIM %1 details.
gl: Ver os detalles da SIM %1.

en: Modem %1
gl: Módem %1

en: Modem Control
gl: Control de módem

en: Force Modem Restart
gl: Forzar o reinicio do módem

en: Modem Details
gl: Detalles do módem

en: Access Technologies
gl: Tecnoloxías de acceso

en: Manufacturer
gl: Fabricante

en: Model
gl: Modelo

en: Owned Numbers:
gl: Números posuídos:

en: Revision
gl: Revisión

en: Signal Quality
gl: Potencia do sinal

en: State
gl: Estado

en: Failure Reason
gl: Motivo do fallo

en: Registration State
gl: Estado do rexistro

en: Roaming
gl: Iteración

en: Firmware Version
gl: Versión do firmware

en: Interface Name
gl: Nome da interface

en: Metered
gl: Contabilizada

en: Active NetworkManager Connection
gl: Conexión activa de NetworkManager

en: Device
gl: Dispositivo

en: Device ID
gl: Identificador do dispositivo

en: Drivers:
gl: Controladores:

en: Plugin
gl: Complemento

en: Power State
gl: Estado da enerxía

en: SIM Path
gl: Ruta da SIM

en: APNs
gl: APN

en: Edit
gl: Editar

en: Unable to autodetect connection settings for your carrier. Please find your carrier's APN settings by either contacting support or searching online.
gl: Non é posíbel detectar automaticamente a configuración de conexión do seu fornecedor. Descubra a configuración de nome de punto de acceso (APN) do seu fornecedor, ben sexa contactando co seu servizo de asistencia técnica ou buscándoa por Internet.

en: APN List
gl: Lista de APN

en: Delete
gl: Eliminar

en: Add APN
gl: Engadir un APN

en: Automatically detect APN
gl: Detectar o APN automaticamente

en: SIM Lock
gl: Bloqueo de SIM

en: SIM is locked
gl: A SIM está bloqueada

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
gl: Para usar a SIM primeiro debe desbloqueala.

en: SIM is not locked
gl: A SIM non está bloqueada

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
gl: Pode bloquear a SIM para requirir o código PIN para chamadas e datos móbiles.

en: Lock SIM
gl: Bloquear a SIM

en: Disable SIM Lock
gl: Desactivar o bloqueo da SIM

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
gl: Desactivar a funcionalidade de bloqueo de SIM e retirar o código de paso da tarxeta SIM.

en: Change PIN
gl: Cambiar o PIN

en: Change the passcode set on the SIM.
gl: Cambiar o código de paso definido na tarxeta SIM.

en: Unlock SIM
gl: Desbloquear a SIM

en: Attempts left: %1
gl: Intentos restantes: %1

en: Enter PIN
gl: Introduza o PIN

en: Change SIM PIN
gl: Cambiar o PIN da SIM

en: PINs don't match!
gl: Os PIN non coinciden!

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
gl: O PIN debe ter entre 4 e 8 díxitos!

en: Current PIN
gl: PIN actual

en: New PIN
gl: Novo PIN

en: Confirm PIN
gl: Confirmar o PIN

en: Remove SIM PIN
gl: Retirar o PIN da SIM

en: Add SIM PIN
gl: Engadir un PIN á SIM

en: This SIM slot is empty, a SIM card needs to be inserted in order for it to be used.
gl: A rañura da SIM está baleira. Ten que inserir unha tarxeta SIM para usala.

en: Data Roaming
gl: Iteración de datos

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
gl: Permitir ao dispositivo usar redes distintas da do seu provedor.

en: Modify APNs
gl: Modificar os APN

en: Configure access point names for your carrier.
gl: Configurar os nomes dos puntos de acceso do fornecedor.

en: Networks
gl: Redes

en: Select a network operator.
gl: Seleccionar un operador de rede.

en: Modify SIM lock settings.
gl: Modificar a configuración de bloqueo da SIM.

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
gl: Ver os detalles do módem ao que está conectado esta SIM.

en: SIM Details
gl: Detalles da SIM

en: Operator Code (modem)
gl: Código do operador (módem)

en: Operator Name (modem)
gl: Nome do operador (módem)

en: Operator Code (provided by SIM)
gl: Código do operador (fornecido pola SIM)

en: Operator Name (provided by SIM)
gl: Nome do operador (fornecido pola SIM)

en: SIM ID
gl: Identificador da SIM

en: Emergency Numbers
gl: Números de emerxencia
