plasma-nm - en to he translation catalogue (26 entries)

[ctx: @label:textbox password label for private key password]
en: Private Key Password:
he: סיסמת מפתח פרטי:

[ctx: @label:textbox password label for smartcard pin]
en: PIN:
he: קוד אישי (PIN):

[ctx: @label:textbox password label for EAP password]
en: Password:
he: סיסמה:

[ctx: @label:textbox error message while saving configuration]
en: Configuration uses ssh-agent for authentication, but no ssh-agent found running.
he: ההגדרות משתמשות ב־ssh-agent לאימות, אך לא נמצא ssh-agent פעיל.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
he: סיסמה:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Gateway
he: שער גישה

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
he: שער גישה:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Certificate:
he: אישור:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_1)
en: Identity:
he: זהות:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
he: אימות מפתח

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Certificate/private key
he: אישור/מפתח פרטי

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Certificate/ssh-agent
he: אישור/ssh-agent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbMethod)
en: Smartcard
he: כרטיס חכם

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private key:
he: מפתח פרטי:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
he: סיסמת מפתח פרטי:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: PIN:
he: קוד אישי (PIN):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Username:
he: שם משתמש:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: User Password:
he: סיסמת משתמש:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
he: אפשרויות

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, innerIP)
en: Request an inner IP address
he: בקשת כתובת IP פנימית

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, udpEncap)
en: Enforce UDP encapsulation
he: אכיפת כימוס UDP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipComp)
en: Use IP compression
he: להשתמש בדחיסת IP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, proposal)
en: Enable Custom Cipher Proposals
he: הפעלת הצעות לצופן מותאם אישית

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: IKE:
he: IKE (החלפת מפתחות פנימית):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: A list of proposals for IKE separated by ";"
he: רשימת הצעות ל־IKE מופרדות ב־„;”

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: A list of proposals for ESP separated by ";"
he: רשימת הצעות ל־ESP מופרדות ב־„;”
