plasma-nm - en to hi translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
hi: विकसित

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
hi: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gatewayLabel)
en: Gateway:
hi: गेटवे:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: SSLVPN server IP or name.
hi: SSLVPN सर्वर आईपी या नाम.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: User name:
hi: उपयोगकर्ता नाम:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
hi: स्थानीय सिस्टम को पीयर में प्रमाणित करने के लिए प्रयुक्त नाम को <name> पर सेट करें।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
hi: पासवर्ड:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
hi: जब पासवर्ड मांगा गया तो उसे SSLVPN को भेज दिया गया।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, caCertLabel)
en: CA Certificate:
hi: सीए प्रमाणपत्र:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userCertLabel)
en: User Certificate:
hi: उपयोगकर्ता प्रमाणपत्र:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userKeyLabel)
en: User Key:
hi: उपयोगकर्ता कुंजी:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, otp)
en: Use a One-Time Password
hi: एक बार इस्तेमाल होने वाला पासवर्ड इस्तेमाल करें

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tfa)
en: 2FA
hi: 2एफए

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realmLabel)
en: Realm:
hi: क्षेत्र:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
hi: सुरक्षा

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedCertLabel)
en: Trusted certificate:
hi: विश्वसनीय प्रमाणपत्र:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOtp)
en: One Time Password
hi: एक बारी पासवर्ड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, otpLabel)
en: Token:
hi: टोकन:
