plasma-nm - en to hu translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
hu: Speciális

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
hu: Általános

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gatewayLabel)
en: Gateway:
hu: Átjáró:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: SSLVPN server IP or name.
hu: SSLVPN kiszolgáló IP-címe vagy neve.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
hu: Hitelesítés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: User name:
hu: Felhasználónév:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
hu: A helyi rendszer partner felé történő hitelesítésre használt nevének beállítása erre: <name>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
hu: Jelszó:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
hu: Az SSLVPN-nek átadott jelszó, ha kéri azt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, caCertLabel)
en: CA Certificate:
hu: CA tanúsítvány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userCertLabel)
en: User Certificate:
hu: Felhasználói tanúsítvány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userKeyLabel)
en: User Key:
hu: Felhasználói kulcs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, otp)
en: Use a One-Time Password
hu: Egyszeri jelszó használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realmLabel)
en: Realm:
hu: Tartomány:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
hu: Biztonság

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedCertLabel)
en: Trusted certificate:
hu: Megbízható tanúsítvány:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOtp)
en: One Time Password
hu: Egyszeri jelszó
