plasma-nm - en to ia translation catalogue (24 entries)

en: Invalid input.
ia: Entrata invalide.

en: Connect to
ia: Connecte a

en: Wi-Fi is disabled
ia: Wi-Fi es dishabilitate

en: Enable
ia: Habilita

en: Disable Wi-Fi
ia: Disactivar Wi-Fi

en: Add Custom Connection
ia: Adde connexion personalisate

en: Show Saved Connections
ia: Monstra connexiones salveguardate

en: Add new Connection
ia: Adde nove connexion

en: Save
ia: Salveguarda

en: Hidden Network:
ia: Rete celate:

en: Security
ia: Securitate

en: Security type:
ia: Typo de securitate:

en: None
ia: Necun

en: WEP Key
ia: Clave de WEP

en: Dynamic WEP
ia: WEP dynamic

en: WPA/WPA2 Enterprise
ia: WéA/WPA2 Interprisa

en: Password:
ia: Contrasigno:

en: FAST
ia: Rapide (FAST)

en: Protected EAP
ia: EAP (PEAP) protegite

en: IP settings
ia: Preferentias de IP

en: IP Address:
ia: Adresse IP:

en: Network prefix length:
ia: Longitude de prefixo de rete:

en: Password…
ia: Contrasigno…

en: Wi-Fi networks
ia: Retes Wi-Fi
