plasma-nm - en to ia translation catalogue (27 entries)

en: Invalid input.
ia: Entrata invalide.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
ia: Info de connexion per "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
ia: Ratas de transferentia

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
ia: Connectite, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
ia: Detalios de connexion

en: Edit
ia: Modifica

[ctx: @title:group]
en: Saved Networks
ia: Retes salveguardate

en: Available Networks
ia: Retes disponibile

en: Add Custom Connection
ia: Adde connexion personalisate

en: Add New Connection
ia: Adde nove connexion

en: Save
ia: Salveguarda

en: Hidden Network
ia: Rete celate

[ctx: @title:group]
en: Security
ia: Securitate

en: Security type
ia: Typo de securitate

en: None
ia: Necun

en: WEP Key
ia: Clave de WEP

en: Dynamic WEP
ia: WEP dynamic

en: WPA/WPA2 Enterprise
ia: WéA/WPA2 Interprisa

en: WPA3 Enterprise
ia: WPA3 Interprisa

en: Password
ia: Contrasigno

en: FAST
ia: Rapide (FAST)

en: Protected EAP
ia: EAP (PEAP) protegite

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
ia: Preferentias de IP

en: Method
ia: Methodo

en: IP Address
ia: Adresse IP

en: Network prefix length
ia: Longitude de prefixo de rete

en: Password…
ia: Contrasigno…
