plasma-nm - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Disable Wi-Fi
id: Nonfungsikan Wi-Fi

en: Add new Connection
id: Tambahkan Koneksi baru

en: Save
id: Simpan

en: General
id: Umum

en: Hidden Network:
id: Jaringan Tersembunyi:

en: Security
id: Keamanan

en: Security type:
id: Tipe keamanan:

en: None
id: Nihil

en: WEP Key
id: Kunci WEP

en: Dynamic WEP
id: WEP Dinamis

en: Password:
id: Kata sandi:

en: Authentication:
id: Autentikasi:

en: Tunneled TLS
id: Ditembus TLS

en: Protected EAP
id: Dilindungi EAP

en: IP settings
id: Pengaturan IP

en: Automatic
id: Otomatis

en: IP Address:
id: Alamat IP:

en: Gateway:
id: Gerbang:

en: Network prefix length:
id: Panjang prefix jaringan:

en: Wi-Fi networks
id: Jaringan Wi-Fi
