plasma-nm - en to is translation catalogue (29 entries)

en: Invalid input.
is: Ógilt ílag.

en: Connect to
is: Tengjast við

en: Wi-Fi is disabled
is: Wi-Fi er óvirkt

en: Enable
is: Virkja

en: Disable Wi-Fi
is: Gera Wi-Fi óvirkt

en: Add Custom Connection
is: Bæta við sérsniðinni tengingu

en: Show Saved Connections
is: Sýna vistaðar tengingar

en: Add new Connection
is: Bæta við nýrri tengingu

en: Save
is: Vista

en: General
is: Almennt

en: Hidden Network:
is: Falið Wi-Fi netkerfi:

en: Security
is: Öryggi

en: Security type:
is: Tegund öryggis:

en: None
is: Ekkert

en: WEP Key
is: WEP-lykill

en: Dynamic WEP
is: Breytilegt WEP

en: WPA/WPA2 Personal
is: WPA/WPA2 einka

en: WPA/WPA2 Enterprise
is: WPA/WPA2 fyrirtækja

en: Password:
is: Lykilorð:

en: Authentication:
is: Auðkenning:

en: Protected EAP
is: Varið EAP

en: IP settings
is: Stillingar IP-vistfangs

en: Automatic
is: Sjálfvirkt

en: Manual
is: Handvirkt

en: IP Address:
is: IP-vistfang:

en: Gateway:
is: Netgátt

en: Network prefix length:
is: Lengd forskeytis netkerfis:

en: Password…
is: Lykilorð…

en: Wi-Fi networks
is: Wi-Fi netkerfi
