plasma-nm - en to is translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
is: Ítarlegt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
is: Almennt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gatewayLabel)
en: Gateway:
is: Netgátt:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: SSLVPN server IP or name.
is: IP-tala eða heiti SSLVPN-þjóns.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
is: Auðkenning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: User name:
is: Notandanafn:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
is: Stilltu notandanafnið sem notað er til að auðkenna staðbundna kerfið á jafningjanum á <name>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
is: Lykilorð:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
is: Password sent til SSLVPN þegar beðið er um það.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, caCertLabel)
en: CA Certificate:
is: CA-vottorð:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userCertLabel)
en: User Certificate:
is: Vottorð notanda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userKeyLabel)
en: User Key:
is: Notandalykill:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, otp)
en: Use a One-Time Password
is: Nota einnota lykilorð

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realmLabel)
en: Realm:
is: Umráðasvæði:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
is: Öryggi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedCertLabel)
en: Trusted certificate:
is: Traust vottorð:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOtp)
en: One Time Password
is: Einnota lykilorð

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, otpLabel)
en: Token:
is: Teikn:
