plasma-nm - en to is translation catalogue (16 entries)

en: Invalid input.
is: Ógilt ílag.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
is: Tengiupplýsingar fyrir "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
is: Flutningshraði

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
is: Tengt, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
is: Nánar um tengingu

[ctx: @title:group]
en: Wired Network Connections
is: Nettengingar í gegnum kapal

en: No wired connection available.
is: Engin kapaltenging til staðar.

en: Add New Connection
is: Bæta við nýrri tengingu

en: Save
is: Vista

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
is: Stillingar IP-vistfangs

en: Method
is:  Aðferð

en: Automatic
is: Sjálfvirkt

en: Manual
is: Handvirkt

en: IP Address
is: IP-vistfang

en: Gateway
is: Gátt

en: Network prefix length
is: Lengd forskeytis netkerfis
