plasma-nm - en to ka translation catalogue (79 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
ka: ნაგულისხმები რაუტერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
ka: L2TP -ის სერვერის IP ან სახელი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
ka: ავთენტიფიკაციის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
ka: აირჩიეთ ავთენტიკაციის რეჟიმი.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
ka: სერტიფიკატები (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>მიუთითეთ მოხმამრებელი, რომელიც ლოკალური სისტემის პარტნიორ &lt;სახელთან&gt; ავთენტიკაციისთვის გამოიყენება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>PPPD -ს პაროლი გადაეცა, როცა ის მოითხოვა.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
ka: NT დომენი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ავთენტიკაციისთვის </p><p>მიაწერეთ თქვენი დომენის სახელი &lt;domain&gt; ლოკალურ ჰოსტის სახელს</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
ka: CA სერტიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სერტიფიკატის გამომცემლის (CA) ფაილი .pem, .der, .crt, .cer ან .p12 ფორმატში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სერტიფიკატი .pem, .der, .crt, .cer ან .p12 ფორმატებში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
ka: პირადი გასაღები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>პირადი გასაღები .pem, .der, .key, .pk8 ან .p12 ფორმატში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
ka: პირადი გასაღების პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>პაროლი პირადი გასაღებისთვის ან PKCS#12 სერტიფიკატი.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
ka: IPsec -ის მორგება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
ka: PPP-ის მორგება…

en: User Password:
ka: მომხმარებლის პაროლი:

en: User Certificate Password:
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატის პაროლი:

en: Machine Certificate Password:
ka: მანქანის სერტიფიკატის პაროლი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
ka: L2TP ჰოსტამდე IPsec გვირაბის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
ka: მანქანის ავთენტიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები (PSK)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
ka: წინასწარ გაზიარებული გასაღები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>წინასწარ-გაზიარებული გასაღები (PSK).</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
ka: მანქანის სერთიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სერტიფიკატი .pem, .der ან .p12 ფორმატში.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
ka: დამატებით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
ka: პირველი ფაზის ალგორითმები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
ka: მეორე ფაზის ალგორითმები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>არასავალდებულო. შეთავაზებების სია ESP-სთვის - სწრაფი რეჟიმი. ფორმატია “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>რამდენ ხანს გაძლებს შეერთების ბრელოკის არხი, სანამ თავიდან დაიწყება.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, ikelifetime) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: hh:mm:ss
ka: სს:წთ:წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
ka: პირველი ფაზის სიცოცხლის დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>არასავალდებულო. შეთავაზებების სია IKE - მთავარი რეჟიმისთვის. ფორმატია is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
ka: მეორე ფაზის სიცოცხლის დრო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>რამდენ ხანს უნდა გაძლოს მითითებულმა მიერთებამ (მომხმარებლის პაკეტებისთვის გამოყენებული დაშიფვრის სეტი/ავთენტიკაციის გასაღებების) მიერთებიდან ვადის გასვლამდე.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>არასავალდებულოა. როგორ უნდა ვიცნოთ IPSec სერვერი ავთენტიკაციისთვის. ხანდახან ეწოდება PeerID ან GatewayID, ასევე ეძახიან rightid-ს strongSwan, Libreswan, Openswan და FreeS/WAN-ში. leftid/rightid-ს სინტაქსისა და იდენტიფიკატორის დამუშავების შესახებ იხილეთ storngSwan/Libreswan-ის დოკუმენტაცია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>IPComp მანამდე შეკუმშავს დაუმუშავებელ IP პაკეტებს, სანამ ისინი დაიშიფრება. ეს დაზოგავს ტრაფიკს, მაგრამ მეტ პროცესორის დროს ხარჯავს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
ka: IP გამოიყენეთ IP შეკუმშვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>PFS-ის გამორთვა. ეს პარამეტრი მხოლოდ მაშინ ჩართეთ, როცა სერვერს PFS-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
ka: PFS-ის გამორთვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ზოგიერთი ბრანდმაუერი ბლოკავს ESP ტრაფიკს. პრობლემა შეიძლება UDP ენკაფსულაციით გადაჭრათ მაშინაც კი, როცა NAT-ს არ იყენებთ.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
ka: ნაძალადევი UDP ენკაპსულაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
ka: დაშორებულის ID:

en: L2TP IPsec Options
ka: L2TP IPsec -ის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
ka: ავთენტიფიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
ka: ავთენტიკაციის შესაძლო მეთოდები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
ka: ავთენტიკაციის შესაძლო მეთოდების ჩართ/გამორთ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
ka: შეკუმშვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
ka: მონაცემების BSD შეკუმშვის ჩართ/გამორთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
ka: BSD შეკუმშვის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
ka: მონაცემების Deflate შეკუმშვის ჩართ/გამორთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
ka: Deflate შეკუმშვის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
ka: Van Jacobson-ის სტილის TCP/IP თავსართების შეკუმშვის ჩართვა/გამორთვა
    ორივე, გადაცემისა და მიღების დროს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
ka: TCP თავსართების შეკუმშვის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
ka: პროტოკოლის ველის შეკუმშვის მოლაპარაკების ორივე, მიმღების და 
    გამგზავნის მიმართულებით დაშვება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
ka: პროტოკოლის ველის შეკუმშვის მოლაპარაკების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
ka: მისამართის/კონტროლის შეკუმშვის ორივე მხარეს (მიღების და გაგზავნისას) გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
ka: მისამართის/კონროლის შეკუმშვის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
ka: ექო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
ka: პარტნიორის სიცოცხლის დასადგენად LCP echo-request-ის გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
ka: PPP ექოს გაგზავნა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
ka: სხვა პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
ka: შენიშვნა. MPPE დაშიფვრა მხოლოდ MSCHAP-ის ავთენტიკაციის მეთოდებთან ერთადაა ხელმისაწვდომი.
    ამ ველის ჩასართავად აირჩიეთ MSCHAP-ის ერთ-ერთი მეთოდი
    MSCHAP ან MSCHAPv2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
ka: MPPE დაშიფვრის ჩართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
ka: კრიპტო:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
ka: MPPE-ის გამოყენების მოთხოვნა, 40/128-ბიტიანი დაშიფვრით, ან ყველა.

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
ka: ნებისმიერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 128 bit
ka: 128 ბიტი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 40 bit
ka: 40 ბიტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
ka: MPPE-სთვის stateful რეჟიმის გამოყენების ნების დართვა. პირველი მაინც Stateless რეჟიმი იქნება ნაცადი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
ka: სრული მიერთების დაშიფვრის გამოყენება

en: L2TP PPP Options
ka: L2TP PPP -ის მორგება
