plasma-settings - en to ka translation catalogue (167 entries)

en: Error resetting the modem: %1
ka: მოდემის საწყის მდგომარეობაში დაბრუნების შეცდომა: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
ka: %1-ის შეერთების პარამეტრების განახლების შეცდომა: %2.

en: Error activating connection: %1
ka: შეერთების აქტივაციის შეცდომა: %1

en: Error adding connection: %1
ka: შეერთების დამატების შეცდომა: %1

en: Error removing connection: %1
ka: შეერთების წაშლის შეცდომა: %1

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unmanaged
ka: უმართავი

en: Unavailable
ka: მიუწვდომელი

en: Disconnected
ka: გამოერთებული

en: Preparing
ka: მომზადება

en: ConfiguringHardware
ka: აპარატურის მორგება

en: NeedAuth
ka: საჭიროა ავტორიზაცია

en: ConfiguringIp
ka: IP-ის მორგება

en: CheckingIp
ka: IP-ის შემოწმება

en: WaitingForSecondaries
ka: მეორადების მოლოდინი

en: Activated
ka: აქტივირებულია

en: Deactivating
ka: დეაქტივაცია

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Off
ka: გამორთ

en: Low-power mode
ka: დაბალი კვების რეჟიმი

en: Full power mode
ka: სრული კვების რეჟიმი

en: Initializing
ka: ინიციალიზაცია

en: Locked
ka: ჩაკეტილი

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Disabling
ka: გათიშვა

en: Enabling
ka: ჩართვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Searching for network provider
ka: ქსელის მომწოდებლის ძებნა

en: Registered with network provider
ka: ქსელის მომწოდებელთან რეგისტრაცია დასრულებულია

en: Disconnecting
ka: გათიშვა

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: Connected
ka: დაკავშირებული

en: No error.
ka: შეცდომის გარეშე.

en: Unknown error.
ka: უცნობი შეცდომა.

en: SIM is required but missing.
ka: საჭიროა SIM ბარათი, მაგრამ არ არსებობს.

en: SIM is available but unusable.
ka: SIM ბარათი არსებობს, მაგრამ ვერ ვიყენებ.

en: Unknown modem capabilities.
ka: უცნობი მოდემის შესაძლებლობები.

en: eSIM is not initialized.
ka: eSIM ინიციალიზებული არაა.

en: Not registered, not searching for new operator to register.
ka: დაურეგისტრირებელი. რეგისტრაციისთვის ქსელს არ ვეძებ.

en: Registered on home network.
ka: რეგისტრაცია საწყის ქსელში წარმატებულია.

en: Not registered, searching for new operator to register with.
ka: დაურეგისტრირებელი. ვეძებ რეგისტრაციისთვის.

en: Registration denied.
ka: რეგისტრაცია უარყოფილია.

en: Unknown registration status.
ka: რეგისტრაციის მდგომარეობა უცნობია.

en: Registered on a roaming network.
ka: როუმინგის ქსელში რეგისტრაცია წარმატებულია.

en: Registered for "SMS only", on home network.
ka: რეგისტრაცია "მხოლოდ შეტყობინებებისთვის", საწყის ქსელში.

en: Registered for "SMS only", roaming network.
ka: რეგისტრაცია "მხოლოდ შეტყობინებებისთვის", როუმინგის ქსელში.

en: Emergency services only.
ka: მხოლოდ სასწრაფო სერვისები.

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
ka: რეგისტრაცია "CSFB არაა სასურველი", საწყის ქსელში.

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
ka: რეგისტრაცია "CSFB არაა სასურველი", როუმინგიან ქსელში.

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
ka: მიმდინარე მიმაგრებით თქვენ მხოლოდ ლოკალური ოპერატორის სერვისებთან გაქვთ წვდომა.

en: Scanning networks failed: %1
ka: ქსელების სკანირების შეცდომა: %1

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: GuessYes
ka: ალბათ კი

en: GuessNo
ka: ალბათ არა

en: Any
ka: ნებისმიერი

en: Lock reason unknown.
ka: ჩაკეტვის მიზეზი უცნობია.

en: Modem is unlocked.
ka: მოდემი განიბლოკა.

en: SIM requires the PIN code.
ka: საჭიროა PIN კოდი.

en: SIM requires the PIN2 code.
ka: საჭიროა PIN2 კოდი.

en: SIM requires the PUK code.
ka: საჭიროა PUK კოდი.

en: SIM requires the PUK2 code.
ka: საჭიროა PUK2 კოდი.

en: Modem requires the service provider PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება სერვისის მომწოდებლის PIN კოდი.

en: Modem requires the service provider PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება სერვისის მომწოდებლის PUK კოდი.

en: Modem requires the network PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება ქსელის PIN კოდი.

en: Modem requires the network PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება ქსელის PUK კოდი.

en: Modem requires the PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PIN კოდი.

en: Modem requires the corporate PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება კორპორატიული PIN კოდი.

en: Modem requires the corporate PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება კორპორატიული PUK კოდი.

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PH-FSIM PIN კოდი.

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
ka: მოდემს ესაჭიროება PH-FSIM PUK კოდი.

en: Modem requires the network subset PIN code.
ka: მოდემს ქვექსელის PIN კოდი ესაჭიროება.

en: Modem requires the network subset PUK code.
ka: მოდემს ქვექსელის PUK კოდი ესაჭიროება.

en: (empty)
ka: (ცარიელი)

en: Error toggling SIM lock: %1
ka: SIM-ის დაბლოკვის გადართვის შეცდომა: %1

en: Error changing the PIN: %1
ka: PIN-ის შეცვლის შეცდომა: %1

en: Error sending the PIN: %1
ka: PIN-ის გაგზავნის შეცდომა: %1

en: Error sending the PUK: %1
ka: PUK-ის გაგზავნის შეცდომა: %1

en: Available Networks
ka: ხელმისაწვდომი ქსელები

en: none
ka: არცერთი

en: Current operator: %1
ka: მიმდინარე ოპერატორი: %1

en: Scan For Networks
ka: ქსელების სკანირება

en: Edit APN
ka: APN-ის ჩასწორება

en: New APN
ka: ახალი APN

en: Name
ka: სახელი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Password
ka: პაროლი

en: Network type
ka: ქსელის ტიპი

en: Only 4G
ka: მხოლოდ 4G

en: Only 3G
ka: მხოლოდ 3G

en: Only 2G
ka: მხოლოდ 2G

en: Save profile
ka: პროფილის შენახვა

en: Modem not available
ka: მოდემი ხელმიუწვდომელია

en: Mobile data
ka: მობილური ინტერნეტი

en: No SIM is inserted.
ka: SIM ბარათი არ დევს.

en: Mobile data is not available with this modem.
ka: ამ მოდემით მობილურ ინტერნეტთან მიერთება შეუძლებელია.

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
ka: მობილური ინტერნეტისთვის APN-ის მორგება სავალდებულოა.

en: Whether mobile data is enabled.
ka: მობილური ინტერნეტი ჩართულია, თუ არა.

en: Data Usage
ka: ინტერნეტის გამოყენება

en: View data usage.
ka: ინტერნეტის გამოყენების ნახვა.

en: View SIM %1 details.
ka: SIM %1-ის დეტალების ნახვა.

en: Modem %1
ka: მოდემი %1

en: Modem Control
ka: მოდემის კონტროლი

en: Force Modem Restart
ka: მოდემის ძალით გადატვირთვა

en: Modem Details
ka: მოდემის დეტალები

en: Access Technologies
ka: წვდომის ტექნოლოგიები

en: Manufacturer
ka: მწარმოებელი

en: Model
ka: მოდელი

en: Owned Numbers:
ka: კუთვნილი ნომრები:

en: Revision
ka: რევიზია

en: Signal Quality
ka: სიგნალის ხარისხი

en: Failure Reason
ka: შეცდომის მიზეზი

en: Registration State
ka: რეგისტრაციის მდგომარეობა

en: Roaming
ka: როუმინგი

en: Firmware Version
ka: მიკროკოდის ვერსია

en: Interface Name
ka: ინტერფეისის სახელი

en: Metered
ka: დათვლადი

en: Active NetworkManager Connection
ka: NetworkManager-ის აქტიური შეერთება

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device ID
ka: მოწყობილობის ID

en: Drivers:
ka: დრაივერები:

en: Plugin
ka: დამატება

en: Power State
ka: კვების მდგომარეობა

en: SIM Path
ka: SIM-ის ბილიკი

en: APNs
ka: APN-ები

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Unable to autodetect connection settings for your carrier. Please find your carrier's APN settings by either contacting support or searching online.
ka: თქვენი ოპერატორისთვის მიერთების პარამეტრების ავტომატური დადგენა შეუძლებელია. თქვენი ოპერატორის APN პარამეტრების მიღება მათი მხარდაჭერის გუნდთან დაკავშირებით, ან ინტერნეტში ძებნით შეგიძლიათ.

en: APN List
ka: APN-ების სია

en: Delete
ka: წაშლა

en: Add APN
ka: APN-ის დამატება

en: Automatically detect APN
ka: APN-ის ავტომატური დადგენა

en: SIM Lock
ka: SIM-ის ბლოკირება

en: SIM is locked
ka: SIM-ი დაბლოკილია

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
ka: SIM-ის გამოსაყენებლად ჯერ ბლოკის მოხსნაა საჭირო.

en: SIM is not locked
ka: SIM-ი დაბლოკილი არაა

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
ka: შეგიძლიათ დაბლოკოთ თქვენი SIM ბარათი ისე, რომ მან PIN კოდი ყველა ზარისა და ინტერნეტის ჩართვისთვის მოითხოვოს.

en: Lock SIM
ka: SIM-ის დაბლოკვა

en: Disable SIM Lock
ka: SIM-ის დაბლოკვის გამორთვა

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
ka: SIM-ის დაბლოკვის გამორთვა და პაროლის მოცილება.

en: Change PIN
ka: PIN კოდის შეცვლა

en: Change the passcode set on the SIM.
ka: SIM-ზე დაყენებული პაროლის შეცვლა.

en: Unlock SIM
ka: SIM-ის განბლოკვა

en: Attempts left: %1
ka: დარჩენილი ცდები: %1

en: Enter PIN
ka: შეიყვანეთ PIN კოდი

en: Change SIM PIN
ka: SIM PIN-ის შეცვლა

en: PINs don't match!
ka: შეყვანილი 2 PIN კოდი არ ემთხვევა!

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
ka: PIN კოდი 4-დან 8 სიმბოლომდე უნდა იყოს!

en: Current PIN
ka: მიმდინარე PIN კოდი

en: New PIN
ka: ახალი PIN კოდი

en: Confirm PIN
ka: დაადასტურეთ PIN-კოდი

en: Remove SIM PIN
ka: SIM PIN-ის წაშლა

en: Add SIM PIN
ka: SIM PIN-ის დამატება

en: This SIM slot is empty, a SIM card needs to be inserted in order for it to be used.
ka: ეს SIM-ის სლოტი ცარიელია. გამოსაყენებლად ის SIM ბარათით უნდა შეავსოთ.

en: Data Roaming
ka: ინტერნეტის როუმინგი

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
ka: საშუალებას გაძლევთ თქვენი მოწყობილობა საწყისი ქსელის გარდა, სხვაგანაც გამოიყენოთ.

en: Modify APNs
ka: APN-ების ჩასწორება

en: Configure access point names for your carrier.
ka: თქვენი პროვაიდერის წვდომის წერტილის მორგება.

en: Networks
ka: ქსელები

en: Select a network operator.
ka: აირჩიეთ ქსელის ოპერატორი.

en: Modify SIM lock settings.
ka: SIM-ის ბლოკირების მორგება.

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
ka: მოდემის, რომელზეც ეს SIM ბარათია მიმაგრებულ, დეტალების ნახვა.

en: SIM Details
ka: SIM-ის დეტალები

en: Operator Code (modem)
ka: ოპერატორის კოდი (მოდემი)

en: Operator Name (modem)
ka: ოპერატორის სახელი (მოდემი)

en: Operator Code (provided by SIM)
ka: ოპერატორის კოდი (SIM ბარათიდან)

en: Operator Name (provided by SIM)
ka: ოპრატორის სახელი (SIM ბარათიდან)

en: Emergency Numbers
ka: სასწრაფო ნომრები
