plasma-nm - en to nn translation catalogue (30 entries)

en: Invalid input.
nn: Ugyldige inndata.

en: Connect to
nn: Kopla til

en: Wi-Fi is disabled
nn: Wi-Fi er slått av

en: Enable
nn: Ta i bruk

en: Disable Wi-Fi
nn: Slå av Wi-Fi

en: Add Custom Connection
nn: Legg til tilpassa tilkopling

en: Show Saved Connections
nn: Vis lagra tilkoplingar

en: Add new Connection
nn: Legg til ny tilkopling

en: Save
nn: Lagra

en: General
nn: Generelt

en: Hidden Network:
nn: Ikkje-synleg nettverk:

en: Security
nn: Tryggleik

en: Security type:
nn: Tryggleikstype:

en: None
nn: Ingen

en: WEP Key
nn: WEP-nøkkel

en: Dynamic WEP
nn: Dynamisk WEP

en: WPA/WPA2 Personal
nn: WPA/WPA2 personleg

en: WPA/WPA2 Enterprise
nn: WPA/WPA2 firma

en: Password:
nn: Passord:

en: Authentication:
nn: Autentisering:

en: Tunneled TLS
nn: Tunellert TLS (TTLS)

en: Protected EAP
nn: Verna EAP (PEAP)

en: IP settings
nn: IP-innstillingar

en: Automatic
nn: Automatisk

en: Manual
nn: Manuell

en: IP Address:
nn: IP-adresse:

en: Gateway:
nn: Portnar:

en: Network prefix length:
nn: Prefikslengd for nettverk:

en: Password…
nn: Passord …

en: Wi-Fi networks
nn: Wi-Fi-nettverk
