plasma-nm - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

en: Invalid input.
pt_BR: Entrada inválida.

[ctx: kcm page title]
en: Connection Info for "%1"
pt_BR: Informações de conexão para "%1"

[ctx: @title:group]
en: Transfer Rates
pt_BR: Taxas de transferência

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
pt_BR: Conectado, ↓ %1/s, ↑ %2/s

[ctx: @title:group]
en: Connection Details
pt_BR: Detalhes da conexão

[ctx: @title:group]
en: Wired Network Connections
pt_BR: Conexões de rede com fio

en: No wired connection available.
pt_BR: Nenhuma conexão com fio disponível.

en: Add New Connection
pt_BR: Adicionar nova conexão

en: Save
pt_BR: Salvar

[ctx: @title:group]
en: IP Settings
pt_BR: Configurações de IP

en: Method
pt_BR: Método

en: Automatic
pt_BR: Automático

en: IP Address
pt_BR: Endereço IP

en: Network prefix length
pt_BR: Comprimento do prefixo de rede
