plasma-nm - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: my_shared_connection
ro: conexiunea_mea_partajată

en: Export VPN Connection
ro: Exportă conexiune VPN

en: Do you want to save changes made to the connection '%1'?
ro: Doriți să salvați modificările aduse conexiunii „%1”?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Import VPN Connection
ro: Importă conexiune VPN

[ctx: @title:window]
en: Choose a Connection Type
ro: Alegeți tipul conexiunii

en: Create
ro: Creează

en: Cancel
ro: Renunță

en: Configuration
ro: Configurări

[ctx: @title:window]
en: Configuration
ro: Configurări

en: General
ro: Generale

en: Ask for PIN on modem detection
ro: Cere PIN la depistarea modemului

en: Show virtual connections
ro: Arată conexiuni virtuale

en: Hotspot name:
ro: Denumire Hotspot:

en: Hotspot password:
ro: Parolă Hotspot:

en: Connect
ro: Conectează

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: Delete
ro: Șterge

en: Export
ro: Exportă

en: Connected
ro: Conectat

en: Connecting
ro: Se conectează

en: Add new connection
ro: Adaugă conexiune nouă

en: Remove selected connection
ro: Elimină conexiunea aleasă

en: Export selected connection
ro: Exportă conexiunea aleasă

[ctx: @title:window]
en: Remove Connection
ro: Elimină conexiunea

en: Do you want to remove the connection '%1'?
ro: Doriți să eliminați conexiunea „%1”?
