plasma-nm - en to ro translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomGatewayPort)
en: Use custom gateway port:
ro: Folosește port gateway personalizat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomTunnelMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
ro: Folosește Unitate Maximă de Transmisiune (MTU) personalizată pentru tunel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_extraSshOptions)
en: Extra SSH options:
ro: Opțiuni SSH suplimentare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteDeviceNumber)
en: Remote device number:
ro: Număr dispozitiv distant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useTapDevice)
en: Use a TAP device
ro: Folosește dispozitiv TAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_remoteUsername)
en: Remote username
ro: Utilizator distant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_doNotReplaceDefaultRoute)
en: Do not replace default route
ro: Nu înlocui ruta implicită

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SshAuth)
en: SSH VPN
ro: VPN SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
ro: Generale

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network Settings
ro: Configurări de rețea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_remoteIpv6)
en: Remote IP Address:
ro: Adresă IP distantă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIp) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_localIpv6)
en: Local IP Address:
ro: Adresă IP locală:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_netmask)
en: Netmask:
ro: Mască rețea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: IPv6 Network Settings
ro: Configurări de rețea IPv6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useIpv6)
en: Use IPv6
ro: Folosește IPv6

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_sshKeyFile)
en: SSH Key File:
ro: Fișier cu cheie SSH:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_authType)
en: Type:
ro: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: SSH Agent
ro: Agent SSH

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Password
ro: Parolă

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmb_authType)
en: Key authentication
ro: Autentificare prin cheie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
ro: Avansate…
