plasma-nm - en to ro translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pptpTab)
en: Point-to-Point
ro: Punct la punct

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_auth)
en: Allow following authentication methods:
ro: Permite următoarele metode de autentificare:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Use Microsoft Point-to-Point Encryption
ro: Folosește criptare punct-la-punct Microsoft

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_MPPE)
en: Use MPPE Encryption
ro: Folosește criptare MPPE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_MMPEcrypto)
en: Crypto:
ro: Criptografie:

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: Any
ro: Oricare

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: 128 bit
ro: 128 de biți

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cb_MPPECrypto)
en: 40 bit
ro: 40 de biți

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_statefulEncryption)
en: Use stateful encryption
ro: Folosește criptografie cu stare

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
ro: Compresie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_BSD)
en: Allow BSD compression
ro: Permite compresie BSD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_deflate)
en: Allow Deflate compression
ro: Permite compresie Deflate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_TCPheaders)
en: Allow TCP header compression
ro: Permite compresie antet TCP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
ro: Ecou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_sendEcho)
en: Send PPP echo packets
ro: Trimite pachete de ecou PPP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_misc)
en: Misc
ro: Diverse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_useCustomUnitNumber)
en: Use custom unit number:
ro: Folosește număr personalizat de unitate:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_general)
en: General
ro: Generale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_address)
en: Address:
ro: Adresă:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_credentials)
en: Credentials
ro: Acreditări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_username)
en: Username:
ro: Utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_password)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SstpAuth)
en: SSH VPN
ro: VPN SSH

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_advancedOption)
en: Advanced…
ro: Avansate…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Optional
ro: Opțional

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_ntDomain)
en: NT Domain:
ro: Domeniu NT:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_caCert)
en: CA Certificate:
ro: Certificat AC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chk_ignoreCertWarnings)
en: Ignore certificate warnings
ro: Ignoră avertizările de certificat
