plasma-nm - en to ro translation catalogue (17 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
ro: Avansate

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
ro: Generale

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: SSLVPN server IP or name.
ro: IP sau nume server SSLVPN.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
ro: Autentificare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: User name:
ro: Nume utilizator:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
ro: Stabilește numele folosit pentru autentificarea sistemului local cu partenerul la <nume>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ro: Parolă:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
ro: Parola transmisă către SSLVPN când e cerută.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, caCertLabel)
en: CA Certificate:
ro: Certificat AC:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userCertLabel)
en: User Certificate:
ro: Certificat utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userKeyLabel)
en: User Key:
ro: Cheie utilizator:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, otp)
en: Use a One-Time Password
ro: Utilizează parolă de unică folosință

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realmLabel)
en: Realm:
ro: Domeniu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
ro: Securitate

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedCertLabel)
en: Trusted certificate:
ro: Certificat de încredere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOtp)
en: One Time Password
ro: Parolă de unică folosință

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, otpLabel)
en: Token:
ro: Jeton:
