plasma-nm - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Invalid input.
ru: Неверное значение.

en: Connect to
ru: Подключение к

en: Wi-Fi is disabled
ru: Wi-Fi отключён

en: Enable
ru: Включить Wi-Fi

en: Disable Wi-Fi
ru: Выключить Wi-Fi

en: Add Custom Connection
ru: Добавить другое соединение

en: Show Saved Connections
ru: Сохранённые соединения

en: Add new Connection
ru: Добавить новое соединение

en: Save
ru: Сохранить

en: General
ru: Общие

en: SSID:
ru: Точка доступа (SSID):

en: Hidden Network:
ru: Скрытая сеть:

en: Security
ru: Защита

en: Security type:
ru: Тип защиты:

en: None
ru: Нет

en: WEP Key
ru: WEP-ключ

en: Dynamic WEP
ru: Динамический WEP

en: Password:
ru: Пароль:

en: Authentication:
ru: Аутентификация:

en: Tunneled TLS
ru: Туннельный TLS (TTLS)

en: Protected EAP
ru: Защищённый EAP (PEAP)

en: IP settings
ru: Параметры IP

en: Automatic
ru: Автоматически

en: Manual
ru: Вручную

en: IP Address:
ru: IP-адрес:

en: Gateway:
ru: Шлюз:

en: Network prefix length:
ru: Длина префикса сети:

en: Password…
ru: Пароль…

en: Wi-Fi networks
ru: Сети Wi-Fi
