plasma-nm - en to sa translation catalogue (84 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGateway)
en: Gateway:
sa: प्रवेशद्वारः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: L2TP server IP or name.
sa: L2TP सर्वर IP अथवा नाम।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Authentication type:
sa: प्रमाणीकरणप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Select an authentication mode.
sa: प्रमाणीकरणविधिं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Password
sa: समाभाष्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Certificates (TLS)
sa: प्रमाणपत्राणि (TLS)

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_1)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: <html><head/><body><p>Set the name used for authenticating the local system to the peer to &lt;name&gt;.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>स्थानीयतन्त्रस्य प्रमाणीकरणार्थं प्रयुक्तं नाम समकक्षं प्रति &lt;name&gt; इति सेट् कुर्वन्तु ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_2)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: <html><head/><body><p>Password passed to PPPD when prompted for it.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>तस्य कृते प्रार्थितस्य गुप्तशब्दः PPPD कृते पारितः।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Label_3)
en: NT Domain:
sa: एन टी डोमेन :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, domain)
en: <html><head/><body><p>Append the domain name &lt;domain&gt; to the local host name for</p><p>authentication purposes.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>कृते स्थानीयहोस्ट् नाम्ने &lt;domain&gt; इति डोमेननाम योजयन्तु</p><p> प्रमाणीकरणप्रयोजनानि ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: CA Certificate:
sa: CA प्रमाणपत्राणि :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCA) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCA)
en: <html><head/><body><p>Certificate authority (CA) file in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>प्रमाणपत्रप्राधिकरणसञ्चिका (CA) .pem, .der, .crt, .cer अथवा .p12 प्रारूपेषु ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: User Certificate:
sa: उपयोक्तृप्रमाणपत्रम् :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der, .crt, .cer or .p12 formats.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>.pem, .der, .crt, .cer अथवा .p12 प्रारूपेषु प्रमाणपत्रम् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private Key:
sa: निजी कुञ्जी :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, userKey)
en: <html><head/><body><p>Private key in .pem, .der, .key, .pk8 or .p12 formats.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>.pem, .der, .key, .pk8 अथवा .p12 प्रारूपेषु निजीकुंजी ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Private Key Password:
sa: निजी मुख्यगुप्तशब्दः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, machineKeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, userKeyPassword)
en: <html><head/><body><p>Password for private key or PKCS#12 certificate.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>निजीकुंजी अथवा PKCS#12 प्रमाणपत्रस्य गुप्तशब्दः।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnIPSecSettings)
en: IPsec Settings…
sa: IPsec सेटिंग्स्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPPPSettings)
en: PPP Settings…
sa: पीपीपी सेटिंग्स्...

en: User Password:
sa: उपयोक्तृगुप्तशब्दः :

en: User Certificate Password:
sa: उपयोक्तृप्रमाणपत्रगुप्तशब्दः :

en: Machine Certificate Password:
sa: यन्त्रप्रमाणपत्रगुप्तशब्दः :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbEnableTunnelToHost)
en: Enable IPsec tunnel to L2TP host
sa: L2TP होस्ट् कृते IPsec सुरङ्गं सक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAuthentication)
en: Machine Authentication
sa: यन्त्रप्रमाणीकरणम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAuthType)
en: Type:
sa: प्रकारः:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbAuthType)
en: Pre-shared Key (PSK)
sa: पूर्वसाझा कुञ्जी (PSK) 1.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pre-shared Key:
sa: पूर्वसाझा कुञ्जी :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKey)
en: <html><head/><body><p>Pre-shared key (PSK) secret.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>पूर्वसाझा कुञ्जी (PSK) रहस्य।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Machine Certificate:
sa: यन्त्रप्रमाणपत्रम् :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, machineCert)
en: <html><head/><body><p>Certificate in .pem, .der or .p12 formats.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>.pem, .der अथवा .p12 प्रारूपेषु प्रमाणपत्रम् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAdvanced)
en: Advanced
sa: उन्नतं

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Phase1 Algorithms:
sa: चरण1 एल्गोरिदम् :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Phase2 Algorithms:
sa: चरण2 एल्गोरिदम् :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, esp)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for ESP - Quick Mode. The format is “enc-integ,enc-integ, …”.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>वैकल्पिक। ESP - Quick Mode इत्यस्य प्रस्तावानां सूची । प्रारूपं “enc-integ,enc-integ, ...” इति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, ikelifetime)
en: <html><head/><body><p>How long the keying channel of a connection should last before being renegotiated.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>पुनर्वार्तालापात् पूर्वं संयोजनस्य कील-चैनलः कियत्कालं यावत् स्थातव्यम् ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, ikelifetime) i18n: ectx: property (displayFormat), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: hh:mm:ss
sa: हः:म्:स्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIkelifetime)
en: Phase1 Lifetime:
sa: चरण१ आयुः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, ike)
en: <html><head/><body><p>Optional. A list of proposals for IKE - Main Mode. The format is “enc-integ-group,enc-integ-group, …”.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>वैकल्पिक। IKE - Main Mode इत्यस्य प्रस्तावानां सूची । प्रारूपं “enc-integ-group,enc-integ-group, ...” इति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSalifetime)
en: Phase2 Lifetime:
sa: चरण२ जीवनकालः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTimeEdit, salifetime)
en: <html><head/><body><p>How long a particular instance of a connection (a set of encryption/authentication keys for user packets) should last, from successful negotiation to expiry.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>संयोजनस्य विशेषः उदाहरणः (उपयोक्तृपैकेट्-कृते एन्क्रिप्शन/प्रमाणीकरणकुञ्जीनां समुच्चयः) कियत्कालं यावत् स्थातव्यः, सफलवार्तालापात् अवधिसमाप्तिपर्यन्तं ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteId)
en: <html><head/><body><p>Optional. How the IPsec server should be identified for authentication. Sometimes referred to as Peer ID or Gateway ID, also referred to as rightid by strongSwan, Libreswan, Openswan and FreeS/WAN. See strongSwan or Libreswan documentation for leftid/rightid syntax and identity parsing.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>वैकल्पिक। प्रमाणीकरणार्थं IPsec सर्वरः कथं चिह्नितः भवेत् । कदाचित् Peer ID अथवा Gateway ID इति उच्यते, strongSwan, Libreswan, Openswan तथा FreeS/WAN इत्यनेन rightid इति अपि उच्यते । leftid/rightid वाक्यविन्यासस्य परिचयपार्सिङ्गस्य च कृते strongSwan अथवा Libreswan दस्तावेजीकरणं पश्यन्तु ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: <html><head/><body><p>IPComp compresses raw IP packets before they get encrypted. This saves some bandwidth, but uses more processing power.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>IPComp कच्चानि IP-पैकेट्-समूहानि एन्क्रिप्टेड्-करणात् पूर्वं संपीडयति । एतेन किञ्चित् बैण्डविड्थ् रक्षति, परन्तु अधिका प्रक्रियाशक्तिः उपयुज्यते ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIPComp)
en: Use IP compression
sa: IP संपीडनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: <html><head/><body><p>Disable perfect forward secrecy. Enable this option only if the server doesn’t support PFS.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>सम्यक् अग्रे गोपनीयतां अक्षमं कुर्वन्तु। केवलं तदा एव एतत् विकल्पं सक्षमं कुर्वन्तु यदा सर्वरः PFS समर्थयति नास्ति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbPFS)
en: Disable PFS
sa: PFS निष्क्रियं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: <html><head/><body><p>Some firewalls block ESP traffic. Enforcing UDP encapsulation even if no NAT situation is detected might help in such cases.</p></body></html>
sa: <html><head/><body><p>केचन अग्निप्रावरणाः ESP यातायातस्य अवरोधं कुर्वन्ति । यदि NAT स्थितिः न ज्ञायते चेदपि UDP एन्कैप्सुलेशनं प्रवर्तयितुं एतादृशेषु सन्दर्भेषु सहायकं भवितुम् अर्हति ।</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbForceEncaps)
en: Enforce UDP encapsulation
sa: UDP एनकैप्सुलेशनं प्रवर्तयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote ID:
sa: दूरस्थः आईडी :

en: L2TP IPsec Options
sa: L2TP IPsec विकल्पाः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_authenfication)
en: Authentication
sa: प्रमाणीकरणम्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblauth)
en: Allow following authentication methods:
sa: निम्नलिखित प्रमाणीकरणविधयः अनुमन्यताम् :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, listWidget)
en: Allow/disable authentication methods
sa: प्रमाणीकरणविधयः अनुमन्यताम्/अक्षमं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget)
en: CHAP
sa: अध्याय

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget)
en: EAP
sa: ईएपी

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_cryptoAndCompression)
en: Compression
sa: संपीडनम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow/disable BSD-Compress compression.
sa: BSD-Compress संपीडनं अनुमन्यताम्/अक्षमं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbBSD)
en: Allow BSD compression
sa: BSD संपीडनं अनुमन्यताम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow/disable Deflate compression.
sa: संपीडनं Deflate अनुमन्यताम्/अक्षमं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbdeflate)
en: Allow Deflate compression
sa: Deflate compression इत्यस्य अनुमतिं ददातु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow/disable Van Jacobson style TCP/IP header compression in both the transmit
    and the receive directions.
sa: उभयत्र संचरणयोः Van Jacobson शैली TCP/IP शीर्षकसंपीडनं अनुमन्यताम्/अक्षमं कुर्वन्तु
    ग्रहणदिशाश्च ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTCPheaders)
en: Allow TCP header compression
sa: TCP शीर्षकसंपीडनं अनुमन्यताम्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Allow protocol field compression negotiation in both the receive and the
     transmit directions.
sa: रिसीव तथा द इत्येतयोः द्वयोः अपि प्रोटोकॉलक्षेत्रसंपीडनवार्तालापस्य अनुमतिं ददातु
     दिशः संप्रेषयन्ति।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCompressionNegotiation)
en: Use protocol field compression negotiation
sa: प्रोटोकॉलक्षेत्रसंपीडनवार्तालापस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression in both directions (send and receive).
sa: उभयदिशि (प्रेषणं प्राप्तुं च) Address/Control compression इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAddressControlCompression)
en: Use Address/Control compression
sa: Address/Control compression इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_echo)
en: Echo
sa: प्रतिध्वनि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send LCP echo-requests to find out whether peer is alive.
sa: सहपाठी जीवितः अस्ति वा इति ज्ञातुं LCP प्रतिध्वनि-अनुरोधं प्रेषयन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbsendEcho)
en: Send PPP echo packets
sa: PPP echo packets प्रेषयन्तु

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grp_other)
en: Other Settings
sa: अन्ये सेटिङ्ग्स्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMRU)
en: MRU:
sa: मरुः .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMTU)
en: MTU:
sa: व्यक्ति:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Note: MPPE encryption is only available with MSCHAP authentication methods. To
    enable this checkbox, select one or more of the MSCHAP authentication
    methods: MSCHAP or MSCHAPv2.
sa: नोट्: MPPE एन्क्रिप्शन केवलं MSCHAP प्रमाणीकरणविधिभिः सह एव उपलब्धम् अस्ति । इत्यस्मै
    एतत् चेकबॉक्सं सक्षमं कुर्वन्तु, MSCHAP प्रमाणीकरणस्य एकं वा अधिकं वा चिनोतु
    विधियाः : MSCHAP अथवा MSCHAPv2।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMPPE)
en: Use MPPE Encryption
sa: MPPE Encryption इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMMPEcrypto)
en: Crypto:
sa: क्रिप्टो :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Require the use of MPPE, with 40/128-bit encryption or all.
sa: MPPE इत्यस्य उपयोगः आवश्यकः, 40/128-बिट् एन्क्रिप्शनेन सह वा सर्वैः सह ।

[ctx: like in use Any configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: Any
sa: कश्चित्‌

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 128 bit
sa: १२८ बिट्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbMPPECrypto)
en: 40 bit
sa: ४० बिट्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Allow MPPE to use stateful mode. Stateless mode is still attempted first.
sa: MPPE इत्यस्य स्टेटफुल् मोड् इत्यस्य उपयोगं कर्तुं अनुमतिं ददातु । राज्यरहितविधिः अद्यापि प्रथमं प्रयत्नः क्रियते ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbstatefulEncryption)
en: Use stateful encryption
sa: स्टेटफुल् एन्क्रिप्शनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

en: L2TP PPP Options
sa: L2TP PPP विकल्पाः
