plasma-nm - en to sa translation catalogue (39 entries)

en: Import the VPN configuration from "%1"?
sa: "%1" तः VPN विन्यासम् आयातयतु?

[ctx: @title:window]
en: Import VPN Configuration
sa: VPN विन्यासम् आयातयन्तु

en: Import
sa: आयात

en: Failed to import VPN connection: %1
sa: VPN संयोजनम् आयातुं असफलम्: %1

en: Connection imported.
sa: संयोजनम् आयातम्।

en: my_shared_connection
sa: मम_साझा_सम्बन्धः

en: Export VPN Connection
sa: VPN Connection निर्यातयन्तु

en: Do you want to save changes made to the connection '%1'?
sa: किं भवन्तः '%1' संयोजने कृतानि परिवर्तनानि रक्षितुम् इच्छन्ति?

[ctx: @title:window]
en: Save Changes
sa: परिवर्तनं रक्षतु

en: Import VPN Connection
sa: VPN Connection आयात करें

en: VPN connections (%1)
sa: VPN संयोजनानि (%1) .

en: No file was provided
sa: कोऽपि सञ्चिका न प्रदत्ता

en: Unknown VPN type
sa: अज्ञात VPN प्रकार

[ctx: @title:window]
en: Choose a Connection Type
sa: एकं Connection Type चिनोतु

en: Create
sa: निर्मियताम्

en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Configuration
sa: विन्यासः

[ctx: @title:window]
en: Configuration
sa: विन्यासः

en: General
sa: सामान्य

en: Ask for PIN on modem detection
sa: मोडेम-परिचये पिन-पृच्छन्तु

en: Show virtual connections
sa: आभासीसंयोजनानि दर्शयतु

en: Create new connections as system connections
sa: प्रणालीसंयोजनरूपेण नूतनानि संयोजनानि रचयन्तु

en: Hotspot
sa: हॉटस्पॉट्

[ctx: @label Hotspot name]
en: Name:
sa: नामः:

[ctx: @label Hotspot password]
en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Hotspot name must not be empty
sa: हॉटस्पॉट् नाम रिक्तं न भवितुमर्हति

en: Hotspot password must either be empty or consist of anywhere from 8 up to 64 characters
sa: हॉटस्पॉट् गुप्तशब्दः रिक्तः भवितुमर्हति अथवा ८ तः ६४ वर्णपर्यन्तं कुत्रापि युक्तः भवितुमर्हति

en: Hotspot password must either be empty or consist of one of the following:<ul><li>Exactly 5 or 13 any characters</li><li>Exactly 10 or 26 hexadecimal characters:<br/>abcdef, ABCDEF or 0-9</li></ul>
sa: हॉटस्पॉट् गुप्तशब्दः रिक्तः भवितुमर्हति अथवा निम्नलिखितयोः एकं भवितुमर्हति:<ul><li> सम्यक् ५ वा १३ वा कोऽपि वर्णः</li><li> सम्यक् १० वा २६ षट्दशमलववर्णाः : १.<br/> abcdef, ABCDEF अथवा 0-9</li></ul>

en: Connect
sa: संयुज्

en: Disconnect
sa: विच्छेदं कुर्वन्तु

en: Delete
sa: लुप्

en: Export
sa: निर्यात

en: Connected
sa: संबद्धः

en: Connecting
sa: संयोजयन्

en: Add new connection
sa: नूतनं संयोजनं योजयन्तु

en: Remove selected connection
sa: चयनितं संयोजनं निष्कासयन्तु

en: Export selected connection
sa: चयनितं संयोजनं निर्यातयन्तु

[ctx: @title:window]
en: Remove Connection
sa: संयोजनं निष्कासयन्तु

en: Do you want to remove the connection '%1'?
sa: किं भवान् '%1' इति संयोजनं हर्तुं इच्छति?
