plasma-nm - en to sa translation catalogue (144 entries)

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
sa: NetworkManager OpenVPN कृते समर्थनं गम्यते

en: Error saving file %1: %2
sa: %1: %2 सञ्चिकायाः रक्षणे त्रुटिः

en: Error copying certificate to %1: %2
sa: प्रमाणपत्रं %1 प्रति प्रतिलिखितुं त्रुटिः: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
sa: प्रवेशद्वारः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
sa: दूरस्थद्वार(द्वाराः), वैकल्पिक-पोर्ट्-प्रोटोकॉल-सहितं (उदा. ovpn.corp.com:1234:tcp) ।
    अतिरेकस्य कृते भवान् बहुविधं होस्ट् निर्दिष्टुं शक्नोति (अल्पविरामस्य अथवा रिक्तस्थानस्य उपयोगं परिसीमकरूपेण) ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnectionType)
en: Connection type:
sa: संयोजनप्रकारः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Select an authentication mode.
sa: प्रमाणीकरणविधिं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Certificates (TLS)
sa: प्रमाणपत्राणि (TLS) .

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Static Key
sa: स्थिर कुञ्जी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password
sa: समाभाष्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password with Certificates (TLS)
sa: प्रमाणपत्रैः सह गुप्तशब्दः (TLS) .

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: CA Certificate:
sa: CA प्रमाणपत्राणि :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509CaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, passCaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCaFile)
en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
sa: प्रमाणपत्र प्राधिकरण (CA) सञ्चिका .pem प्रारूपेण ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: User Certificate:
sa: उपयोक्तृप्रमाणपत्रम् :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Cert) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCert)
en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
sa: स्थानीयसमवयस्कस्य हस्ताक्षरितं प्रमाणपत्रं .pem प्रारूपेण (CA प्रमाणपत्रस्य CA द्वारा हस्ताक्षरितम्) ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Private Key:
sa: निजी कुञ्जी :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Key) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassKey)
en: Local peer's private key in .pem format.
sa: स्थानीयसमवयस्कस्य निजकुंजी .pem प्रारूपेण ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key Password:
sa: निजी मुख्यगुप्तशब्दः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509KeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassKeyPassword)
en: Password for private key.
sa: निजीकुंजी कृते गुप्तशब्दः।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Static Key:
sa: स्थिर कुञ्जी :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pskSharedKey)
en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
sa: Static Key encryption mode (non-TLS) कृते पूर्वसाझा सञ्चिका ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key Direction:
sa: मुख्यदिशा :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
sa: Static Key एन्क्रिप्शन मोड (non-TLS) कृते दिशा ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
sa: यदि कीलदिशा उपयुज्यते तर्हि VPN समकक्षे प्रयुक्तस्य विपरीतम् एव भवितुमर्हति ।

[ctx: No "Key Direction"]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: None
sa: न कश्चित्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: 0
sa: ०

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: 1
sa: १

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Local IP Address:
sa: स्थानीय IP-सङ्केतः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskLocalIp)
en: IP address of the remote VPN endpoint.
sa: दूरस्थस्य VPN अन्त्यबिन्दुस्य IP पता ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Remote IP Address:
sa: दूरस्थः IP-सङ्केतः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskRemoteIp)
en: IP address of the local VPN endpoint.
sa: स्थानीय VPN अन्त्यबिन्दुस्य IP पता ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
sa: यदि कीलदिशा उपयुज्यते तर्हि VPN समकक्षे प्रयुक्तस्य विपरीतम् एव भवितुमर्हति । यथा, यदि समवयस्कः '1' इत्यस्य उपयोगं करोति तर्हि एतत् संयोजनं '0' इत्यस्य उपयोगं अवश्यं करोति । यदि भवान् अनिश्चितः अस्ति यत् किं मूल्यं उपयोक्तव्यं तर्हि स्वस्य प्रणालीप्रशासकेन सह सम्पर्कं कुर्वन्तु ।

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, passUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, x509PassUsername)
en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
sa: उपयोक्तृनाम OpenVPN -इत्यस्मै प्रार्थिते सति पारितम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password:
sa: समाभाष्:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, passPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassPassword)
en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
sa: तस्य कृते प्रार्थितस्य OpenVPN कृते गुप्तशब्दः पारितः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
sa: उन्नतं…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
sa: सामान्य

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomPort)
en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
sa: समवयस्कस्य कृते TCP/UDP पोर्ट् सङ्ख्या । (पूर्वनिर्धारितं मूल्यं यदा द्वारस्य कृते पोर्ट् नास्ति)।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomPort)
en: Use custom gateway port:
sa: कस्टम् गेटवे पोर्ट् इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

[ctx: like in use Automatic configuration]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomPort) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbMtu) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Automatic
sa: स्वतः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomReneg)
en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
sa: निर्दिष्टस्य सेकण्ड्-सङ्ख्यायाः अनन्तरं दत्तांशचैनल-कुंजी पुनः वार्तालापं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg)
en: Use custom renegotiation interval:
sa: कस्टम् पुनर्वार्तालापान्तरस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCompression) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Use compression.
sa: संपीडनस्य उपयोगं कुर्वन्तु।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCompression)
en: Use compression
sa: संपीडनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: No
sa: नहि

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Adaptive
sa: अनुकूली

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Automatic
sa: स्वतः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use TCP for communicating with remote host.
sa: दूरस्थहोस्ट् इत्यनेन सह संवादार्थं TCP इत्यस्य उपयोगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use a TCP connection
sa: TCP संयोजनस्य उपयोगं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
sa: आभासीयन्त्रप्रकारं (TUN/TAP) स्पष्टतया सेट् कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType)
en: Set virtual device type:
sa: आभासीयन्त्रप्रकारं सेट् कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: TUN
sa: पुनः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: TAP
sa: नाल

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
sa: TUN/TAP आभासीयन्त्रस्य कृते इष्टनामस्य उपयोगं कुर्वन्तु (पूर्वनिर्धारित "tun" अथवा "tap" इत्यस्य स्थाने) ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName)
en: Set virtual device name:
sa: आभासीयन्त्रस्य नाम सेट् कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMtu) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMtu)
en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
sa: निर्दिष्टमूल्यं भवितुं TUN उपकरणं MTU गृहीत्वा तस्मात् लिङ्क् MTU व्युत्पादयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
sa: कस्टम सुरङ्गस्य अधिकतमसंचरण-एककस्य (MTU) उपयोगं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
sa: एतेन अधिकतमाकारेन आन्तरिकदत्तांशग्रामविखण्डनं सक्षमं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize)
en: Use custom UDP fragment size:
sa: कस्टम् UDP खण्ड आकारस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
sa: सुरङ्ग TCP अधिकतमं खण्डस्य आकारं प्रतिबन्धयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
sa: TCP अधिकतमखण्ड आकारं (MSS) प्रतिबन्धयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
sa: एकप्रकारस्य मूलभूतभाररूपेण द्वारसूचिकायाः (दूरस्थस्य) क्रमं यादृच्छिकं कुर्वन्तु-
    संतुलनमापः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize remote hosts
sa: दूरस्थं होस्ट् यादृच्छिकं कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
sa: IPv6 यातायातस्य अग्रे प्रेषणं कर्तुं समर्थं tun लिङ्क् निर्मायताम् ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPingInterval) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbPingInterval)
en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
sa: यदि न्यूनातिन्यूनं n सेकण्ड् यावत् कोऽपि पैकेट् न प्रेषितः अस्ति तर्हि TCP/UDP नियन्त्रणचैनलस्य उपरि दूरस्थं पिंगं कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPingInterval)
en: Specify ping interval:
sa: ping अन्तरालं निर्दिशन्तु :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbSpecifyExitRestartPing)
en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
sa: दूरस्थतः ping अथवा अन्यस्य पैकेटस्य स्वागतं विना n सेकण्ड् व्यतीतस्य अनन्तरं निर्गमनं वा पुनः आरम्भं वा कुर्वन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing)
en: Specify exit or restart ping:
sa: निर्गमनं वा पुनः आरम्भं वा ping निर्दिशन्तु:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-exit
sa: पिंग-निर्गमः

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing)
en: ping-restart
sa: पिंग-पुनः आरम्भः

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
sa: दूरस्थं समवयस्कं स्वस्य IP-सङ्केतं तथा/वा पोर्ट्-सङ्ख्यां परिवर्तयितुं अनुमन्यताम् यथा कारणम्
    DHCP (यदि --remote इत्यस्य उपयोगः न भवति तर्हि एतत् पूर्वनिर्धारितम् अस्ति) । --float यदा --remote इत्यनेन सह निर्दिष्टं भवति
    OpenVPN सत्रं प्रारम्भे ज्ञातपतेः सहचरेन सह सम्बद्धं कर्तुं शक्नोति,
    तथापि यदि पैकेट् नूतनपतेः आगत्य सर्वाणि प्रमाणीकरणपरीक्षाणि उत्तीर्णं कुर्वन्ति तर्हि...
    नूतनं पता सत्रस्य नियन्त्रणं करिष्यति। यदा भवन्तः संयोजयन्ति तदा एतत् उपयोगी भवति
    एकं समवयस्कं प्रति यत् डायल-इन-उपयोक्ता अथवा DHCP-क्लायन्ट् इत्यादिं गतिशील-सङ्केतं धारयति ।
    
    
    अनिवार्यतया, --float OpenVPN इत्यस्मै कस्मात् अपि पतातः प्रमाणीकृतपैकेट् स्वीकुर्वन्तु इति वदति,
    न केवलं तत् पता यत् --remote विकल्पे निर्दिष्टम् आसीत् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Accept authenticated packets from any address (Float)
sa: कस्मात् अपि पत्तनात् प्रमाणीकृतपैकेट् स्वीकुर्वन्तु (Float)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMaxRoutes)
en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
sa: सर्वरस्य अधिकतमं मार्गसङ्ख्यां निर्दिशन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes)
en: Specify max routes:
sa: अधिकतममार्गाः निर्दिशन्तु :

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securityTab)
en: Security
sa: सुरक्षा

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboCipher)
en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
sa: सिफर एल्गोरिदम् इत्यनेन पैकेट् एन्क्रिप्ट् कुर्वन्तु । पूर्वनिर्धारितं BF-CBC (Cipher मध्ये Blowfish) अस्ति
    Block Chaining मोड)।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Cipher:
sa: सिफरः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboCipher)
en: Obtaining available ciphers…
sa: उपलब्धानि सिफर्स् प्राप्तुं...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomCipherKey)
en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
sa: सिफर कील आकारं कस्टम् मूल्ये सेट् कुर्वन्तु । यदि अनिर्दिष्टं तर्हि पूर्वनिर्धारितं सिफर-विशिष्टं आकारं भवति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey)
en: Use custom size of cipher key:
sa: सिफर कीलस्य कस्टम आकारस्य उपयोगं कुर्वन्तु:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboHmac)
en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
sa: message digest algorithm इत्यस्य उपयोगेन HMAC इत्यनेन सह पैकेट् प्रमाणीकरणं कुर्वन्तु । पूर्वनिर्धारितं SHA1 अस्ति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: HMAC Authentication:
sa: एचएमएसी प्रमाणीकरणम् :

[ctx: like in use Default configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

[ctx: like in None setting selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: None
sa: न कश्चित्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: SHA-1
sa: शा-1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: SHA-224
sa: शा-२२४

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: SHA-256
sa: शा-256

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: SHA-384
sa: शा-384

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: SHA-512
sa: शा-५१२

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tlsTab)
en: TLS Settings
sa: TLS सेटिंग्स्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblCertCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
sa: सर्वर प्रमाणपत्रपरिचयं सत्यापयन्तु।
    
    यदा सक्षमं भवति तदा एव संयोजनं सफलं भविष्यति यदा सर्वरप्रमाणपत्रं मेलति
    केचन अपेक्षिताः गुणाः।
    मेलनं सम्पूर्णप्रमाणपत्रविषये (सर्वक्षेत्रेषु) वा प्रवर्तयितुं शक्नोति,
    अथवा केवलं सामान्यनाम (CN क्षेत्रम्) ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCertCheck)
en: Server Certificate Check:
sa: सर्वर प्रमाणपत्रपरीक्षाः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Don't verify certificate identification
sa: प्रमाणपत्रपरिचयस्य सत्यापनम् न कुर्वन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify whole subject exactly
sa: सम्पूर्ण विषयं सम्यक् सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name exactly
sa: नाम सम्यक् सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name by prefix
sa: उपसर्गेण नाम सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
sa: विषयस्य आंशिकरूपेण सत्यापनम् (विरासतविधिः, दृढतया निरुत्साहितः)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbSubjectMatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
sa: सर्वर प्रमाणपत्रसूचनायाः विरुद्धं सत्यापयितुं विषयः अथवा सामान्यनाम ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbSubjectMatch)
en: Subject Match:
sa: विषयमेलः :

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
sa: केवलं तेषु सर्वरेषु सम्बद्धं कुर्वन्तु येषां प्रमाणपत्रं दत्तविषयेण सह मेलति । उदाहरणम् : /CN=myvpn.company.com

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
sa: अपेक्षितं यत् सहकर्मी प्रमाणपत्रं स्पष्टकुंजीप्रयोगेन सह हस्ताक्षरितं विस्तारितं च आसीत्
    RFC3280 TLS नियमानाम् आधारेण कुञ्जीप्रयोगः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls)
en: Verify peer (server) certificate usage signature
sa: सहकर्मी (सर्वर) प्रमाणपत्रस्य उपयोगहस्ताक्षरं सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRemoteCertTls)
en: Remote peer certificate TLS type:
sa: दूरस्थं सहकर्मी प्रमाणपत्रं TLS प्रकारः:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Server
sa: सर्वर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Client
sa: ग्राहिका

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
sa: अपेक्षितं यत् सहकर्मी प्रमाणपत्रं स्पष्टेन nsCertType पदनामेन सह हस्ताक्षरितम् आसीत् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNsCertType)
en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
sa: सहकर्मी (सर्वर) प्रमाणपत्रं nsCertType पदनाम सत्यापयन्तु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNsCertType)
en: Remote peer certificate nsCert designation:
sa: दूरस्थं सहकर्मी प्रमाणपत्रं nsCert पदनाम:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useExtraTlsAuth)
en: Add an additional layer of HMAC authentication.
sa: HMAC प्रमाणीकरणस्य अतिरिक्तं स्तरं योजयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mode:
sa: मोडः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: None
sa: न कश्चित्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kurlTlsAuthKey)
en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
sa: TLS नियन्त्रणचैनलस्य उपरि HMAC प्रमाणीकरणस्य अतिरिक्तस्तरं योजयन्तु
    DoS आक्रमणानां रक्षणार्थम् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Key File:
sa: कीलसञ्चिका :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboDirection)
en: Direction parameter for static key mode.
sa: स्थिरकुंजी मोडस्य कृते दिशामापदण्डः ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Server (0)
sa: सर्वर् (०)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Client (1)
sa: ग्राहक (१)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxyTab)
en: Proxies
sa: प्रॉक्सी

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Proxy type: HTTP or SOCKS
sa: प्रॉक्सी प्रकारः : HTTP अथवा SOCKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Proxy Type:
sa: प्रॉक्सी प्रकारः :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Not Required
sa: न आवश्यकम्

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: HTTP
sa: एचटीटीपी

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: SOCKS
sa: पादकोश

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbProxyType)
en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
sa: यदि भवतः संस्थायाः अन्तर्जालं प्राप्तुं प्रॉक्सी सर्वरस्य उपयोगः आवश्यकः अस्ति तर्हि एतत् विकल्पं चिनोतु ।

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, proxyServerAddress)
en: Connect to remote host through a proxy with this address.
sa: एतेन पतनेन सह प्रॉक्सीद्वारा दूरस्थहोस्ट् इत्यनेन सह संयोजयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server Address:
sa: सर्वर पता :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbProxyPort)
en: Connect to remote host through a proxy with this port.
sa: एतेन पोर्ट् इत्यनेन सह प्रॉक्सी इत्यस्य माध्यमेन दूरस्थं होस्ट् इत्यनेन सह संयोजयन्तु ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Port:
sa: पोताश्रय:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyUsername)
en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
sa: HTTP/SOCKS प्रॉक्सी उपयोक्तृनाम OpenVPN कृते पारितं यदा तस्य कृते प्रार्थ्यते ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Proxy Username:
sa: प्रॉक्सी उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyPassword)
en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
sa: HTTP/SOCKS प्रॉक्सी गुप्तशब्दः OpenVPN कृते प्रार्थितः सति पारितः ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Proxy Password:
sa: प्रॉक्सी गुप्तशब्दः :

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
sa: प्रॉक्सीदोषेषु अनिश्चितकालं यावत् पुनः प्रयासं कुर्वन्तु। एतत् SIGUSR1 रीसेट् अनुकरणं करोति ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely when errors occur
sa: यदा दोषाः भवन्ति तदा अनिश्चितकालं यावत् पुनः प्रयासं कुर्वन्तु

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
sa: उन्नत OpenVPN गुणाः

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
sa: OpenVPN सिफर लुकअप विफलम्

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
sa: मूलभूतम्‌

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
sa: OpenVPN सिफर्स् न प्राप्ताः

en: Key Password:
sa: मुख्यगुप्तशब्दः :

en: OTP
sa: ओटीपी

en: authenticator
sa: प्रमाणकम्

en: code
sa: कोड

en: token
sa: टोकन

en: one-time password
sa: एकवारं गुप्तशब्दः
