plasma_applet_org.kde.plasma.volume - en to sr@ijekavian translation catalogue (20 entries)

en: General
sr@ijekavian: Опште

en: Volume step:
sr@ijekavian: Корак јачине:

en: Show additional options for %1
sr@ijekavian: Додатне опције за %1

en: Mute %1
sr@ijekavian: Утишај %1

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
sr@ijekavian: Подеси јачину за %1

[ctx: Heading for a list of ports of a device (for example built-in laptop speakers or a plug for headphones)]
en: Ports
sr@ijekavian: Портови

en: Audio Volume
sr@ijekavian: Јачина звука

en: Audio Muted
sr@ijekavian: Звук утишан

en: Volume at %1%
sr@ijekavian: Јачина %1%

en: Increase Volume
sr@ijekavian: Повећај јачину

en: Decrease Volume
sr@ijekavian: Смањи јачину

en: Mute
sr@ijekavian: Утишај

en: Increase Microphone Volume
sr@ijekavian: Повећај јачину микрофона

en: Decrease Microphone Volume
sr@ijekavian: Смањи јачину микрофона

en: Mute Microphone
sr@ijekavian: Утишај микрофон

en: Devices
sr@ijekavian: Уређаји

en: Applications
sr@ijekavian: Програми

en: No applications playing or recording audio
sr@ijekavian: Ниједан програм не пушта нити снима звук.

en: No output or input devices found
sr@ijekavian: Није нађен ниједан излазни или улазни уређај.

en: Raise maximum volume
sr@ijekavian: Подигни највећу јачину
