kcm_pulseaudio - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (17 entries)

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2015 Harald Sitter
sr@ijekavianlatin: © 2015, Harald Siter

[ctx: @info:credit]
en: Harald Sitter
sr@ijekavianlatin: Harald Siter

[ctx: @info:credit]
en: Author
sr@ijekavianlatin: Autor

en: Device Profiles
sr@ijekavianlatin: Profili uređaja

[ctx: @label]
en: No Device Profiles Available
sr@ijekavianlatin: Nema dostupnih profila uređaja

en: Advanced Output Configuration
sr@ijekavianlatin: Napredno podešavanje izlaza

en: Add virtual output device for simultaneous output on all local sound cards
sr@ijekavianlatin: Dodaj virtuelni izlazni uređaj za istovremeni izlaz na sve lokalne zvučne kartice

en: Automatically switch all running streams when a new output becomes available
sr@ijekavianlatin: Automatski prebaci sve tokove u pogonu čim novi izlaz postane dostupan

[ctx: @label]
en: No Applications Playing Audio
sr@ijekavianlatin: Nijedan program ne pušta zvuk

[ctx: @label]
en: No Applications Recording Audio
sr@ijekavianlatin: Nijedan program ne snima zvuk

[ctx: @label]
en: Profile:
sr@ijekavianlatin: Profil:

[ctx: Port is unavailable]
en:  (unavailable)
sr@ijekavianlatin:  (nedostupan)

[ctx: Port is unplugged]
en:  (unplugged)
sr@ijekavianlatin:  (izvučen)

[ctx: @title:tab]
en: Devices
sr@ijekavianlatin: Uređaji

[ctx: @title:tab]
en: Applications
sr@ijekavianlatin: Programi

[ctx: @title:tab]
en: Advanced
sr@ijekavianlatin: Napredno

en: Notification Sounds
sr@ijekavianlatin: Zvukovi obaveštenja
