plasma-phonebook - en to cs translation catalogue (23 entries)

en: Adding contact
cs: Přidávám kontakt

en: Editing contact
cs: Upravuji kontakt

en: Photo
cs: Fotka

en: Name:
cs: Název:

en: Phone:
cs: Telefon:

en: user@example.org
cs: uzivatel@priklad.cz

en: Instant Messenger:
cs: Komunikátor:

en: protocol:person@example.com
cs: protokol:franta@priklad.cz

en: Birthday:
cs: Narozeniny:

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Phonebook
cs: Telefonní seznam

en: Create New
cs: Vytvořit nový

en: Import contacts
cs: Importovat kontakty

en: No contacts
cs: Žádné kontakty

en: Call
cs: Volání

en: Select number to call
cs: Vyberte číslo k zavolání

en: Send SMS
cs: Poslat SMS

en: Select number to send message to
cs: Vyberte číslo pro poslání zprávy

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: Edit
cs: Upravit

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Cancel
cs: Zrušit

en: View and edit contacts
cs: Zobrazte a upravujte kontakty
