plasma-phonebook - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Adding contact
da: Tilføjer kontakt

en: Editing contact
da: Redigerer kontakt

en: Photo
da: Billede

en: Name:
da: Navn:

en: Phone:
da: Telefon:

en: +1 555 2368
da: +4512345678

en: user@example.org
da: bruger@example.org

en: Instant Messenger:
da: Straksbeskeder:

en: protocol:person@example.com
da: protokol:person@eksempel.dk

en: Import contacts
da: Importér kontakter

en: No contacts
da: Ingen kontakter

en: Call
da: Opkald

en: Edit
da: Rediger

en: Delete contact
da: Slet kontakt

en: Cancel
da: Annuller
