plasma-phonebook - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Adding contact
fi: Lisätään yhteystieto

en: Editing contact
fi: Muokataan yhteystietoa

en: Photo
fi: Valokuva

en: Name:
fi: Nimi:

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: +1 555 2368
fi: +358 59 123 4567

en: E-mail:
fi: Sähköposti:

en: user@example.org
fi: erkki@esimerkki.fi

en: Instant Messenger:
fi: Pikaviestin:

en: protocol:person@example.com
fi: yhteyskaytanto:erkki@esimerkki.fi

en: Birthday:
fi: Syntymäpäivä:

en: Phonebook
fi: Puhelinmuistio

en: Create New
fi: Luo uusi

en: Import contacts
fi: Tuo yhteystietoja

en: No contacts
fi: Ei yhteystietoja

en: Call
fi: Puhelu

en: Select number to call
fi: Valitse numero, johon soitetaan

en: Send SMS
fi: Lähetä tekstiviesti

en: Select number to send message to
fi: Valitse numero, johon viesti lähetetään

en: Send email
fi: Lähetä sähköpostia

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete contact
fi: Poista yhteystieto

en: Cancel
fi: Peru

en: View and edit contacts
fi: Tarkastele ja muokkaa yhteystietoja
