plasma-phonebook - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Adding contact
fr: Ajout d'un contact

en: Editing contact
fr: Modification d'un contact

en: Name:
fr: Nom :

en: Phone:
fr: Téléphone :

en: E-mail:
fr: Courriel :

en: Instant Messenger:
fr: Messagerie instantanée :

en: protocol:person@example.com
fr: protocole:personne@exemple.com

en: Birthday:
fr: Anniversaire :

en: Note:
fr: Remarque :

en: Create New
fr: Créer un nouveau

en: Import contacts
fr: Importer des contacts

en: No contacts
fr: Aucun contact

en: Call
fr: Appel

en: Select number to call
fr: Sélectionner un numéro à appeler

en: Send SMS
fr: Envoyer un SMS

en: Select number to send message to
fr: Sélectionner un numéro pour un envoi de message

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Edit
fr: Modifier

en: Delete contact
fr: Supprimer un contact

en: Cancel
fr: Annuler

en: View and edit contacts
fr: Afficher et modifier des contacts
