plasma-phonebook - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: View and edit contacts
fr: Afficher et modifier des contacts

en: Adding contact
fr: Ajout d'un contact

en: Editing contact
fr: Modification d'un contact

en: Add profile picture
fr: Ajouter une image pour le profil

en: Name
fr: Nom

en: Phone
fr: Téléphone

en: Add phone number
fr: Ajouter un numéro de téléphone

en: Email
fr: Courriel

en: Add email address
fr: Ajouter un courriel

en: Instant Messenger
fr: Messagerie instantanée

en: protocol:person@example.com
fr: protocole:personne@exemple.com

en: Add instant messenger address
fr: Ajouter une adresse de messagerie instantanée

en: Birthday
fr: Anniversaire

en: Note:
fr: Remarque :

en: Import contacts
fr: Importer des contacts

en: add Contact
fr: Ajouter un contact

en: No contacts
fr: Aucun contact

en: Edit
fr: Modifier

en: Delete contact
fr: Supprimer un contact

en: Remove Contact
fr: Supprimer un contact

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b> from your Contacts?
fr: Voulez-vous vraiment supprimer <b>%1</b> de vos contacts ?

en: Call
fr: Appel

en: Send SMS
fr: Envoyer un SMS

en: Send E-Mail
fr: Envoyer un courriel

en: E-Mail
fr: Courriel

en: Send Message
fr: Envoyer un message
