plasma-phonebook - en to nn translation catalogue (24 entries)

en: Adding contact
nn: Legg til kontakt

en: Editing contact
nn: Redigerer kontakt

en: Photo
nn: Bilete

en: Name:
nn: Namn:

en: Phone:
nn: Telefonnummer:

en: +1 555 2368
nn: +47 123 45 678

en: E-mail:
nn: E-postadresse:

en: user@example.org
nn: kari.nordmann@eksempel.no

en: Instant Messenger:
nn: Lynmeldingsadresse:

en: protocol:person@example.com
nn: protokoll:kari.nordmann@eksempel.no

en: Birthday:
nn: Fødselsdag:

en: Note:
nn: Merknad:

en: Phonebook
nn: Telefonkatalog

en: Create New
nn: Lag ny

en: Import contacts
nn: Importer kontaktar

en: No contacts
nn: Ingen kontaktar

en: Call
nn: Oppringing

en: Select number to call
nn: Vel kva nummer du vil ringja til

en: Select number to send message to
nn: Vel kva nummer du vil senda melding til

en: Send email
nn: Send e-post

en: Edit
nn: Rediger

en: Delete contact
nn: Slett kontakt

en: Cancel
nn: Avbryt

en: View and edit contacts
nn: Vis og rediger kontaktar
