plasma-phonebook - en to pl translation catalogue (29 entries)

en: Phonebook
pl: Książka telefoniczna

en: View and edit contacts
pl: Obejrzyj i dostosuj kontakty

en: Adding contact
pl: Dodawanie kontaktu

en: Editing contact
pl: Edytowanie kontaktu

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Add profile picture
pl: Dodaj zdjęcie profilowe

en: Name
pl: Nazwa

en: Phone
pl: Telefon

en: Add phone number
pl: Dodaj numer telefonu

en: Email
pl: E-mail

en: user@example.org
pl: użytkownik@przykład.org

en: Add email address
pl: Dodatkowy adres e-mail

en: Instant Messenger
pl: Komunikator

en: protocol:person@example.com
pl: protokół:osoba@przykład.com

en: Add instant messenger address
pl: Dodaj adres komunikatora

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Import contacts
pl: Zaimportuj kontakty

en: add Contact
pl: Dodaj kontakt

en: No contacts
pl: Brak kontaktów

en: Edit
pl: Edytuj

en: Delete contact
pl: Usuń kontakt

en: Remove Contact
pl: Usuń kontakt

en: Are you sure you want to delete <b>%1</b> from your Contacts?
pl: Czy usunąć <b>%1</b> ze swoich kontaktów?

en: Call
pl: Rozmowa głosowa

en: Send SMS
pl: Wyślij SMSa

en: Send E-Mail
pl: Wyślij wiadomość pocztową

en: E-Mail
pl: E-mail

en: Send Message
pl: Wyślij wiadomość
